REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaDwie żółwice znalezione w grudniu na plaży rozpoczną rehabilitację

Dwie żółwice znalezione w grudniu na plaży rozpoczną rehabilitację

-

fot.Diego Azubel/EPA
fot.Diego Azubel/EPA

Dwie morskie żółwice oliwkowe Piorun i Błyskawica znalezione w grudniu na plaży w Oregonie w stanie zupełnego wycieńczenia zostały przewiezione w środę samolotem do San Diego w Kalifornii, gdzie poddane zostaną rehabilitacji – poinformowała Straż Wybrzeża USA.

REKLAMA

Kompleksowym leczeniem obu żółwic, które znaleziono w sztormowy dzień – skąd nadane im imiona – przejdą rekonwalescencję w Parku Rozrywki SeaWorld, po czym zostaną wypuszczone na wolność.

Chociaż żółw oliwkowy (Lepidochelys olivacea) jest najliczniejszym gatunkiem żółwi na świecie, to jest on szczególnie narażany na wyginięcie. Jego populacja jest bowiem dziesiątkowana przez ludzi polujących żywe okazy i zabierających jaja na handel.

Pomiędzy okresami godowymi i lęgowymi gatunek ten odbywa długie migracje, często przekraczające kilka tysięcy kilometrów. Żyje we wszystkich oceanach, ale preferuje wody ciepłe.

Specjaliści nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie, co zagnało obie żółwice w zimne wody Oceanu Spokojnego w okolicach Oregonu. Postanowili jednak odesłać je do Kalifornii, gdzie temperatury są wyższe. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2125984294 views

REKLAMA

REKLAMA

2125984311 views

REKLAMA

REKLAMA

2127780631 views

REKLAMA

2125984321 views

REKLAMA

2125984325 views

REKLAMA

2125984329 views