0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaDwaj uwolnieni w Korei Płn. Amerykanie wrócili do USA

Dwaj uwolnieni w Korei Płn. Amerykanie wrócili do USA

-

Kenneth Bae i Matthew Todd Miller, którzy byli więzieni w Korei Płn. zostali uwolnieni i powrócili do USA. W sobotę w nocy ich samolot wylądował w bazie wojskowej Lewis-McChord w stanie Waszyngton – poinformowały amerykańskie władze.

Misjonarz Bae został aresztowany w Korei Północnej w listopadzie 2012 roku i skazany na 15 lat ciężkich robót za działalność antypaństwową. Zatrzymany w kwietniu bieżącego roku Miller stanął przed sądem w związku z oskarżeniem o szpiegostwo i otrzymał karę sześciu lat ciężkich robót. USA wielokrotnie występowały o ich zwolnienie z powodów humanitarnych – szczególnie od czasu, gdy pojawiły się doniesienia o kłopotach zdrowotnych Kennetha Bae.

REKLAMA

Mający około 25 lat Miller pochodzi z Kalifornii i przyjechał do Korei Północnej indywidualnie z wizą turystyczną, by – jak podały tamtejsze media – poprosić o azyl.

O uwolnienie Amerykanów zabiegał sam dyrektor wywiadu państwowego USA James Clapper. Towarzyszył on obu mężczyznom w drodze do domu.

W drugiej połowie października Korea Północna uwolniła 56-letnego Jeffreya Fowle’a, robotnika drogowego ze stanu Ohio, który został aresztowany w maju po tym, gdy w trakcie podróży turystycznej pozostawił egzemplarz Biblii w klubie marynarza w mieście Czhongdzin nad Morzem Japońskim.

(PAP)

Na zdj.głównym: Kenneth Bae i Matthew Todd Miller  fot.Choson Sinbo/KCNA HANDOUT/EPA

Na zdj.Matthew Todd Miller  fot.KCNA/Handout/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione

REKLAMA

2126830826 views

REKLAMA

REKLAMA

2126830843 views

REKLAMA

REKLAMA

2128627163 views

REKLAMA

2126830853 views

REKLAMA

2126830857 views

REKLAMA

2126830861 views