REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaDwaj 78-latkowie twierdzą, że zostali zamienieni w szpitalu tuż po urodzeniu

Dwaj 78-latkowie twierdzą, że zostali zamienieni w szpitalu tuż po urodzeniu

-

Dwaj mężczyźni, którzy twierdzą, że zostali zamienieni w szpitalu tuż po urodzeniu 78 lat temu, pozwali rzymskokatolicką diecezję w Wirginii Zachodniej w USA. Zarzucają jej zaniedbanie i niedopełnienie obowiązków przez prowadzony przez nią szpital – poinformowała we wtorek agencja AP.

John William Carr III i Jackie Lee Spencer urodzili się 29 sierpnia 1942 r. w Szpitalu św. Józefa w Buckhannon. W pozwie złożonym w piątek przeciwko Diecezji Wheeling-Charleston twierdzą, że pracownicy szpitala prowadzonego przez diecezję odesłali ich do domu z niewłaściwymi rodzinami.

O rzekomej zamianie dowiedzieli się w ub.r., kiedy – jak wyjaśniają w pozwie – testy DNA wykazały, że nie są spokrewnieni z rodzinami, które je wychowały. Carr jest z kolei spokrewniony z rodziną Spencera, a Spencer – Carra.

REKLAMA

AP podała, że Spencer ponad 50 lat szukał mężczyzny wymienionego w jego akcie urodzenia jako jego ojciec. Powiedziano mu, że mężczyzna porzucił matkę przed porodem.

Po znalezieniu krewnych mężczyzny Spencer zrobił test DNA, aby sprawdzić, czy jest z nimi spokrewniony, i odkrył, że nie jest. Dodatkowy test DNA wykazał, że nie jest też spokrewniony z bliskimi, których uważał za swoją rodzinę biologiczną.

Okazało się jednak, że jest spokrewniony z rodziną Carra, a Carr urodził się tego samego dnia w tym samym szpitalu.

Spencer i jego żona skontaktowali się z Carrem, który zrobił test DNA. Wykazał on, że Carr jest spokrewniony z ludźmi, których Spencer uważał za krewnych.

Carr, który ma niebieskie oczy, w pozwie stwierdził, że wygląda inaczej niż rodzina, która go wychowała. „Cóż, nigdy nie czułem się, jakbym tu pasował, ponieważ moja matka i tata mieli brązowe włosy i brązowe oczy, podobnie jak mój brat i siostra” – napisał Carr w pozwie.

Rzecznik diecezji Tim Bishop powiedział AP, że diecezja nie komentuje toczących się sporów sądowych.(PAP)

REKLAMA

2100199495 views

REKLAMA

REKLAMA

2100199728 views

REKLAMA

REKLAMA

2101996120 views

REKLAMA

2100199871 views

REKLAMA

2100199972 views

REKLAMA

2100200082 views