REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaDurbin do Sessionsa: potrzebne śledztwo ws. rosyjskich hakerów

Durbin do Sessionsa: potrzebne śledztwo ws. rosyjskich hakerów

-

Demokratyczny senator z Illinois, Dick Durbin, wysłał list do mającego objąć stanowisko prokuratora generalnego senatora Jeffa Sessionsa, w którym nakłania przyszłego prokuratora do wszczęcia śledztwa federalnego dotyczącego ataków rosyjskich hakerów, które mogły wpłynąć na wynik amerykańskich wyborów prezydenckich.

Pod listem oprócz senatora Durbina podpisali się senatorzy wchodzący w skład senackiej komisji sprawiedliwości. Autorzy listu domagają się od senatora Sessiona otwarcia śledztwa ws. domniemanych ataków rosyjskich hakerów, mogących wpłynąć na wynik wyborów i dojście do władzy Donalda Trumpa.

REKLAMA

Jeff Sessions stanął przed senacką komisją w zeszłym tygodniu, ale nie był w stanie odpowiedzieć na wiele pytań członków komisji, m.in. dotyczących kontaktów osób z otoczenia Trumpa z przedstawicielami rosyjskiego rządu. W napisanym 17 stycznia liście członkowie senackiej komisji podkreślają potrzebę „dokładnego zbadania przez FBI i Departament Sprawiedliwości doniesień o kontaktach współpracowników Trumpa z rosyjskim rządem oraz badanego przez amerykańskie służby wątku zaangażowania Władimira Putina w sprawę hakerskich ataków”.

Donald Trump zaprzecza wszelkim zarzutom dotyczących kontaktów z rosyjskim rządem, dopuszcza jednak możliwość wystąpienia ataków rosyjskich hakerów przeprowadzonych w czasie trwania kampanii prezydenckiej.
(gd)

Na zdj. Richard Durbin fot.Dariusz Lachowski

3 KOMENTARZE

  1. Ja myślę, że senator Durbin powinien zacząć ślectwo od ustępującej administracji B.Obamy. B.Obama ułaskawił B.Manning, który przekazał WikiLeaks ogromne ilości tajnych dokumentów. Wg agencji wywiadowczych podległych Obamie, WikiLeaks jest związany z wywiadem rosyjskim. Tak więc tajne amerykańskie dokumenty są napewno w posiadaniu Rosjan. Czyżby B.Obama bagatelizował przekazywanie tajnych dokumentów wywiadowi rosyjskiemu? Dlaczego w takim razie jako jedną z przyczyn porażki H.Clinton podawano ujawnienie dokumentów przez WikiLeaks i zarzucano D.Trump kontakty z Rosjanami? Może to ktoś inny ma kontakty z Rosjanami i przekazuje im tajne informacje i dokumenty?

    • Nie przepraszaj za blad ortograficzny, dziadku w w czarnej sukience.
      Twoj blad polega na tym, ze napisales: “Ja myślę”, co najwyrazniej przeczy jakiejkolwiek prawdzie.

REKLAMA

2119338755 views

REKLAMA

2119338845 views

REKLAMA

REKLAMA

2121135196 views

REKLAMA

2119338908 views

REKLAMA

2119338963 views

REKLAMA

2119339002 views