REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Droższe przesyłki pocztowe w sezonie świątecznym

Droższe przesyłki pocztowe w sezonie świątecznym

-

Urząd pocztowy USA zamierza tymczasowo podnieść ceny przesyłek w okresie świątecznym.

Urząd pocztowy (United States Postal Service, USPS) oświadczył, że planuje tymczasową podwyżkę ceny przesyłek w okresie świątecznym – od połowy października do prawie końca roku. Chwilowa zmiana ma dotyczyć tylko przesyłek krajowych, a nie zagranicznych.

REKLAMA

USPS oświadczył, że zmiany podyktowane są większą liczbą zakupów przez Internet i zapotrzebowaniem na realizację zamówień drogą pocztowa. Dodatkowym powodem podanym przez urząd pocztowy jest pandemia COVID-19 i zwiększone w związku z nią wydatki urzędu.

Jeśli planowane zmiany zatwierdzi Pocztowa Komisja Regulacyjna (Postal Regulatory Commission), to tymczasowy cennik świąteczny wejdzie w życie 18 października i potrwa do 27 grudnia.

Podwyżki opłat będą się wahały od 24 centów do 1,50 dol. w zależności od rodzaju przesyłki. Obejmą m.in. takie przesyłki krajowe jak: Priority Mail Express, Priority Mail, First-Class Package Service, Parcel Select, and Parcel Return Service.

Proponowany cennik świąteczny USPS można znaleźć pod adresem: about.usps.com/newsroom/national-releases/2020/0814-usps-announces-temporary-price-increase.htm .

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks