REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Dr Oz przed komisją senacką ws.odchudzania

Dr Oz przed komisją senacką ws.odchudzania

-

Pod naciskiem Kongresu lekarz-celebryta, gospodarz telewizyjnego programu “The Dr. Oz Show”, zaoferował pomoc we wskazaniu pozbawionych skrupułów handlowców, którzy powołując się na jego nazwisko sprzedają milionom Amerykanów “cudowne” środki odchudzające.  

Doktor Mehmet Oz  fot.Justin Lane/EPA
Doktor Mehmet Oz fot.Justin Lane/EPA

REKLAMA

Przewodnicząca senackiego komitetu ochrony konsumenta Claire McCaskill nie szczędziła doktorowi ostrych słów za reklamowanie tych środków. Oz przyznał, że czasami przesadzał z ich skutecznością i obiecał, że sporządzi listę produktów, które sam uważa za skuteczne i zdrowe. Faktem jest, że nigdy nie lansował produktów konkretnej kompanii, lecz ogólnie zachwalał jakiś środek wspomagający spalanie tłuszczu.

Dr Mehmet Oz zapewniał, że wierzy w chwalone przez siebie produkty takie, jak zielona herbata, choć uważa, że nikt nie jest w stanie stracić wagi za jej sprawą bez odpowiedniej diety i ćwiczeń. Prawdą jest, iż jego nazwisko, jak twierdzi bez jego wiedzy, jest wykorzystywane przez speców od marketingu. Kompania z Florydy wypuściła na rynek “Pure Green Coffee”, gwarantując szybkie odchudzenie, a produkt reklamowano podpierając się materiałem filmowym z programu Oza już w kilka tygodni po emisji odcinka, w którym lekarz opowiadał o zaletach napoju.

W ubiegłym miesiącu Federalna Komisja Handlowa (Federal Trade Commission, FTC) oskarżyła sprzedawcę tego produktu o fałszywą reklamę i oszukiwanie konsumentów. Wicedyrektor FTC Mary Koelbel Engle zeznała, że spośród wszystkich suplementów środki odchudzające są najmniej albo w ogóle nieskuteczne.

Dr Oz podkreślił, że nigdy nie dostał żadnego wynagrodzenia za wykorzystywanie swojego wizerunku na różnych produktach odchudzających i nie zezwalał na korzystanie ze swoich wypowiedzi w reklamach – informuje portal Huffington Post.(eg)    

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks