REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaDr Fauci: druga fala epidemii koronawirusa nieuchronna

Dr Fauci: druga fala epidemii koronawirusa nieuchronna

-

Druga fala epidemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych jest nieuchronna. To jaka będzie, zależy od tego, w jaki sposób USA się do niej przygotują – powiedział w środę dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych Anthony Fauci.

W rozmowie ze stacją CNN Fauci ocenił, że wiele zależy od najbliższych miesięcy i tego, jak zachowywać się będą Amerykanie, by ograniczać rozwój epidemii. “Jeśli nie zrobimy tego skutecznie, to możemy mieć złą jesień i zimę” – ostrzegł.

REKLAMA

Fauci po raz kolejny powiedział, że zbyt szybkie znoszenie ograniczeń na poziomie stanowym może spowodować, że wirus nie zostanie ostatecznie pokonany. Za kluczowe w walce z nim uznał rozwój systemu testowania oraz izolowanie zakażonych.

Niektóre stany w USA rozpoczęły stopniowe otwieranie gospodarki. Wśród nich jest Georgia, gdzie gubernatorska decyzja w tej sprawie spotyka się z krytyką burmistrzów największych miast. We wtorek w tym stanie na południu USA bilans ofiar śmiertelnych epidemii przekroczył tysiąc.

Doradca prezydenta USA Donalda Trumpa i jego zięć Jared Kushner uważa, że maj będzie okresem przejściowym. “Myślę, że do czerwca zobaczymy, iż znaczna część kraju wróci do normalności” – ocenił w wywiadzie dla telewizji Fox News.

Od początku epidemii w USA odnotowano 60 853 osoby zmarły od początku epidemii w Stanach Zjednoczonych – wynika z środowego bilansu Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. To więcej niż liczba żołnierzy USA, którzy ponieśli śmierć w wojnie w Wietnamie (58 220). Prezydent Trump twierdzi, że “najgorsze dni” epidemii są już za Amerykanami.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

2 KOMENTARZE

  1. Ciekaw jestem, czy PAP jest także sponsorowane przez jakąś fundację Sorosa? To porównanie ze stratami w czasie wojny wietnamskiej widziałem już kilka razy na polskich stronach internetowych. Cel jest jeden. Chodzi o stworzenie wrażenia, że kadencja Trumpa to coś nawet gorszego niż wojna wietnamska. Czy dziennikarze mają świadomość ile ludzi w USA umiera rocznie z przedawkowania narkotyków? Jak podaje CDC w latach 1999-2017 zmarło z tego powodu 702000 ludzi i znaczna część po spożyciu narkotyków szmuglowanych przez południową granicę, której zabezpieczeniu są przeciwne “postępowe” elity amerykańskie (głównie z partii “demokratycznej”). “Postępowe” stany (w tym IL) legalizują spożycie marihuany. Spora część spożywających marihuanę napewno zacznie używać twarde narkotyki i konsekwencją będzie wzrost zgonów z przedawkowania narkotyków. Czy ktoś przeliczy takie straty na ilość wojen wietnamskich?

  2. Nawiązując jeszcze do wypowiedzi dr A.Fauci można tylko powiedzieć, że wyrasta on na numer jeden króla spekulacji w USA. Tego typu wypowiedzi zdarzają mu się coraz częściej. Skąd może wiedzieć czy wirus powróci czy nie. Jeżeli nie będzie nawrotu, to nikt nie będzie pamiętał jego wypowiedzi, a jak będzie nawrót, może być “bohaterem”.

REKLAMA

2122669601 views

REKLAMA

REKLAMA

2122669618 views

REKLAMA

REKLAMA

2124465938 views

REKLAMA

2122669628 views

REKLAMA

2122669634 views

REKLAMA

2122669638 views