REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaDoradczyni Hillary Clinton opisuje napaść seksualną ze strony senatora

Doradczyni Hillary Clinton opisuje napaść seksualną ze strony senatora

-

Napaść seksualną ze strony senatora opisała w swojej książce „Both/And: A Life in Many Worlds” („Oba/I: Życie w wielu światach”) Huma Abedin, zaufana doradczyni Hillary Clinton byłej sekretarz stanu w czasie prezydentury Baracka Obamy – podała w środę BBC.

Autorka nie ujawniła ani nazwiska, ani przynależności partyjnej polityka, który w połowie 2000 roku miał dopuścić się nieakceptowanych zachowań na tle seksualnym.

REKLAMA

Nazywana przez Hillary Clinton „drugą córką, dziś 45-letnia Abedin, w spisanych wspomnieniach, które zostaną opublikowane w przyszłym tygodniu, wraca do zdarzenia, które miało miejsce w Waszyngtonie.

Autorka po kolacji z politykiem miała zostać zaproszona przez towarzysza wieczoru do jego domu „na kawę”. Gospodarz „usiadł po mojej prawej stronie, objął mnie lewą ręką i pocałował, wsuwając język do moich ust i przyciskając mnie do sofy” – relacjonuje zdarzenie Abedin i dodaje: „Byłam tak zszokowana, że go odepchnęłam. Chciałam tylko wyrzucić z głowy ostatnie dziesięć sekund”.

Autorka wspomina, że senator przeprosił za swoje „błędne zrozumienie sytuacji”, a ona „powiedziała to, co wymyśliłaby tylko dwudziestoparoletnia wersja niej samej, czyli ‘przepraszam’, po czym wyszła, starając się wyglądać możliwie lekceważąco”.

Kilka dni później Abedin miała przypadkiem spotkać senatora na Kapitolu. Wówczas zapytał, czy nadal są przyjaciółmi – wynika z jej wspomnień.

Książka amerykańskiej polityk zawiera też odwołania do byłego męża autorki, Anthony’ego Weinera, którego karierę kongresmena Partii Demokratycznej zakończyło skazanie na 21 miesięcy pozbawienia wolności i karę grzywny za przestępstwa seksualne. (PAP)

REKLAMA

2116386557 views

REKLAMA

REKLAMA

2116386769 views

REKLAMA

REKLAMA

2118183145 views

REKLAMA

2116386887 views

REKLAMA

2116386974 views

REKLAMA

2116387068 views