REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Doradca Trumpa wyszedł na wolność za kaucją

Doradca Trumpa wyszedł na wolność za kaucją

-

Sąd na Florydzie wyraził zgodę na zwolnienie za kaucją Rogera Stone’a, konsultanta politycznego i lobbysty, który wspierał kampanię prezydencką Donalda Trumpa – poinformowała AFP, powołując się na amerykańskie media. Stone’a aresztowano w związku ze śledztwem ws. rosyjskich prób wpływania na wybory w USA.

Doradca Trumpa został zatrzymany w piątek przed świtem na Florydzie. Kaucja wyniosła 250 tys. dolarów.

REKLAMA

Po aresztowaniu Stone’owi postawiono siedem zarzutów: jeden dotyczący utrudniania śledztwa, pięć zarzutów składania fałszywych zeznań i jeden wpływania na świadka w celu składania przez niego fałszywych zeznać. Zarzuty są związane ze sprawą domniemanego przechwycenia przez rosyjskich hakerów e-maili wysyłanych przez sztab Partii Demokratycznej.

Po decyzji sądu o zwolnieniu za kaucją i po opuszczeniu siedziby sądu w Fort Lauderdale Roger Stone powiedział, że został bezpodstawnie oskarżony i będzie domagał się uniewinnienia. “Nie jestem niczemu winien, udowodnię to w sądzie – oświadczył. – Nie było żadnych okoliczności, w których składałbym fałszywe zeznania”.

Stone pracował w sztabie wyborczym w początkowej fazie kampanii prezydenckiej Trumpa, ale jeszcze w połowie 2015 roku z niego odszedł. W dalszym ciągu jednak wspierał późniejszego prezydenta, m.in. oczerniając jego rywali.

Działalność Stone’a podczas kampanii od dawna budziła zainteresowanie specjalnego prokuratora Roberta Muellera, prowadzącego śledztwo w sprawie domniemanej ingerencji Rosji w wybory w 2016 roku.

W reakcji na aresztowanie Stone’a Donald Trump oświadczył po raz kolejny, że śledztwo Muellera to “największe polowanie na czarownice w historii naszego kraju!”. (PAP)

fot.CRISTOBAL HERRERA/EPA-EFE/REX/Shutterstock

3 KOMENTARZE

  1. Kolejny show zorganizowany przez Muellera i jego ludzi. Oczywiście podczas aresztowania Stone była obecna CNN. Ciekawe skąd wiedzieli? Czyżby mieli swoich agentów w FBI? Podobnie było w budynku senatu USA przed głosowaniem na sędziego Kavanaugh.. Szurnięta pani dopadła w windzie senatora Flake i wyzywała go, a obok zaraz CNN. To drugie zdarzenie zostało zaaranżowane przez kogoś z senatu.

    • Wiedzieli bo moze to jest prawdziwa stacja NEWS?! A nie jakies show tv w postaci FOX?
      Nie zapominaj ze Mueller jest z GOP i weteranem wojennym odznaczonym kilkoma medalami za odwage i sluzbe dla USA a teraz czysci bagno waszyngtonskie, ktore obiecal wyczyscic twoj antyamerykanski idol tRump

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks