REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Doradca Trumpa wyszedł na wolność za kaucją

Doradca Trumpa wyszedł na wolność za kaucją

-

Sąd na Florydzie wyraził zgodę na zwolnienie za kaucją Rogera Stone’a, konsultanta politycznego i lobbysty, który wspierał kampanię prezydencką Donalda Trumpa – poinformowała AFP, powołując się na amerykańskie media. Stone’a aresztowano w związku ze śledztwem ws. rosyjskich prób wpływania na wybory w USA.

Doradca Trumpa został zatrzymany w piątek przed świtem na Florydzie. Kaucja wyniosła 250 tys. dolarów.

REKLAMA

2147483647 clicks

Po aresztowaniu Stone’owi postawiono siedem zarzutów: jeden dotyczący utrudniania śledztwa, pięć zarzutów składania fałszywych zeznań i jeden wpływania na świadka w celu składania przez niego fałszywych zeznać. Zarzuty są związane ze sprawą domniemanego przechwycenia przez rosyjskich hakerów e-maili wysyłanych przez sztab Partii Demokratycznej.

Po decyzji sądu o zwolnieniu za kaucją i po opuszczeniu siedziby sądu w Fort Lauderdale Roger Stone powiedział, że został bezpodstawnie oskarżony i będzie domagał się uniewinnienia. “Nie jestem niczemu winien, udowodnię to w sądzie – oświadczył. – Nie było żadnych okoliczności, w których składałbym fałszywe zeznania”.

Stone pracował w sztabie wyborczym w początkowej fazie kampanii prezydenckiej Trumpa, ale jeszcze w połowie 2015 roku z niego odszedł. W dalszym ciągu jednak wspierał późniejszego prezydenta, m.in. oczerniając jego rywali.

Działalność Stone’a podczas kampanii od dawna budziła zainteresowanie specjalnego prokuratora Roberta Muellera, prowadzącego śledztwo w sprawie domniemanej ingerencji Rosji w wybory w 2016 roku.

W reakcji na aresztowanie Stone’a Donald Trump oświadczył po raz kolejny, że śledztwo Muellera to “największe polowanie na czarownice w historii naszego kraju!”. (PAP)

fot.CRISTOBAL HERRERA/EPA-EFE/REX/Shutterstock

3 KOMENTARZE

  1. Kolejny show zorganizowany przez Muellera i jego ludzi. Oczywiście podczas aresztowania Stone była obecna CNN. Ciekawe skąd wiedzieli? Czyżby mieli swoich agentów w FBI? Podobnie było w budynku senatu USA przed głosowaniem na sędziego Kavanaugh.. Szurnięta pani dopadła w windzie senatora Flake i wyzywała go, a obok zaraz CNN. To drugie zdarzenie zostało zaaranżowane przez kogoś z senatu.

    • Wiedzieli bo moze to jest prawdziwa stacja NEWS?! A nie jakies show tv w postaci FOX?
      Nie zapominaj ze Mueller jest z GOP i weteranem wojennym odznaczonym kilkoma medalami za odwage i sluzbe dla USA a teraz czysci bagno waszyngtonskie, ktore obiecal wyczyscic twoj antyamerykanski idol tRump

REKLAMA

2131686477 views

REKLAMA

REKLAMA

2131686492 views

REKLAMA

REKLAMA

2133482812 views

REKLAMA

2131686502 views

REKLAMA

2131686505 views

REKLAMA

2131686509 views