REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Donald Trump NIE zaostrzył przepisów wizowych dla Polaków

Donald Trump NIE zaostrzył przepisów wizowych dla Polaków

-

Wbrew tytułom krzyczącym od paru dni, także w mediach polonijnych, że Donald Trump wprowadził utrudnienia wizowe dla Polaków, w oparciu o wyjaśnienia ambasady USA w Warszawie, informujemy, że zmiana będzie dotyczyła wyłącznie osób, którym wygasła wiza nieimigracyjna do USA.  Na razie jednak, w związku z wstrzymaniem wykonywania dekretu prezydenckiego, zasady nie zostały zmienione.

Zmiana, jeśli dekret wejdzie w życie, polegać będzie tylko na tym, że osoby, których wiza wygasła 12 miesięcy od momentu ubiegania się o jej odnowienie, będą musiały w celu odnowienia wizy stawić się na spotkanie z konsulem. Osoby, których wiza wciąż jest ważna, lub których wiza utraciła ważność mniej niż 12 miesięcy od momentu ubiegania się o jej odnowienie, wciąż mogą skorzystać z uproszczonego sposobu jej odnowienia, bez spotkania osobistego z konsulem. Dotychczas było to 48 miesięcy.

REKLAMA

Ambasada USA równocześnie podkreśla, że w Polsce w 2016 r. z możliwości odnowienia wizy (która wygasła w okresie od 12 do 48 miesięcy od momentu ubiegania się o jej odnowienie) bez spotkania z konsulem skorzystało mniej niż 50 osób.

Podobne zmiany, czyli skrócenie terminów ubiegania się o odnowienie nieimigracyjnej wizy, będą wprowadzone dla obywateli Chin i Brazylii.

Prawdą jest natomiast, że prezydent nie dotrzymał obietnicy złożonej podczas wizyty w Kongresie Polonii Amerykańskiej w czasie swojej kampanii, że w dwa tygodnie po zaprzysiężeniu zniesie wizy dla Polaków.

(tz)

fot.Shujenchang/Wikipedia

11 KOMENTARZE

  1. Tylko czekac jak beda lapanki na Frankow i Jozkow co siedza tutaj na krzywy ryj bez papierow legalizacji.Znowu zaludnia sie wsie opuszczone przez burakow oderwanych od pluga i beda budowac w Polsce stodoly zamiast wykorzystywac system w USA 🙂

    • Nie bój się Jasio, twojej roboty przy zrywaniu azbestu nikt ci nie zabierze, a jeśli deportują nielegalnych, kto wie, może zostaniesz obwołany królem azbestu…

    • Jasio… fantastyczna wypowiedź! Twój prezydent i duża część Polonii są z ciebie bardzo dumni. Śmiało możesz obalić dziś z kolegą z pokoju ucho!

  2. Czyli widać jak na dłoni, że zmiana jest i jest niekorzystna! Teraz trzeba stawić się na rozmowę z konsulem, Trump chce ograniczyć imigrację, więc wiz będzie wydawanych mniej, jeśli to nie jest zaostrzenie, to co to jest ułatwienie??? I oprócz Polski jeszcze Chiny i Brazylia, nie ma co, najlepsi sojusznicy Ameryki. A gdzie zniesienie wiz, nawet mowy o tym nie ma! Artykuł napisany na czyjeś zlecenie. Rozumiem jednak, że choćby Trump nas sprzedał Putinowi (ponoć już to zrobił) czy wypowiedział Polsce wojnę , to i tak nasza Polonia złego słowa nie da powiedzieć na tego prezydenta wszystkich rednecków…

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks