REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Dom aukcyjny: koszulka Michaela Jordana może zostać sprzedana za pół miliona dolarów

Dom aukcyjny: koszulka Michaela Jordana może zostać sprzedana za pół miliona dolarów

-

Koszulka, w której Michael Jordan występował w 1998 r., trafiła na licytację. Zdaniem domu aukcyjnego Goldin Auctions może osiągnąć rekordową cenę 500 tys. dolarów – poinformował serwis TMZ.

Jordan występował w trykocie 23 i 25 maja 1998 r., w trzecim i czwartym meczu finału Konferencji Wschodniej. Zdobył w tych spotkaniach odpowiednio 30 i 28 punktów, a jego drużyna – Chicago Bulls – dwukrotnie przegrała.

Aukcja, która odbywa się przez internet, rozpoczęła się w poniedziałek, a zakończy się 18 lipca. Cena wywoławcza koszulki wynosiła 75 tys. dolarów, kwota niedługo po rozpoczęciu licytacji wzrosła do 200 tys. dolarów.

REKLAMA

Ken Goldin, założyciel Goldin Auctions, powiedział serwisowi TMZ, że spodziewa się, iż trykot stanie się “najcenniejszą koszulką Jordana, jaką kiedykolwiek sprzedano”. Jak podał TMZ, jej wartość wyceniono na 500 tys. dolarów.

W kwietniu koszulka Jordana z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 r. została sprzedana za 216 tys. dolarów. W maju buty Air Jordan I, w których koszykarz grał w 1985 r., sprzedano za rekordową kwotę 560 tys. dolarów. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks