REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Do Rosji odleciał samolot z 35 dyplomatami i ich rodzinami

Do Rosji odleciał samolot z 35 dyplomatami i ich rodzinami

-

35 rosyjskich dyplomatów wydalonych z USA, wraz z rodzinami – w sumie 96 osób – opuściło w niedzielę Stany Zjednoczone na pokładzie przysłanego przez rosyjskie władze Iła-96. Wydalono ich w ramach sankcji za ingerencję Rosji w tegoroczne amerykańskie wybory.

“Samolot wystartował, wszyscy są na pokładzie” – poinformowała ambasada Rosji w Waszyngtonie.

REKLAMA

Po dyplomatów i ich rodziny z Moskwy przysłano do USA szerokokadłubowego Iła-96 będącego do dyspozycji administracji prezydenta Władimira Putina. Samolot odleciał z lotniska Dulles-Waszyngton.

Prezydent Barack Obama, który odchodzi z urzędu 20 stycznia, poinformował w czwartek o decyzji wydalenia z USA 35 rosyjskich dyplomatów, których amerykańska administracja podejrzewa o działalność wywiadowczą pod przykrywką działalności dyplomatycznej, i nałożeniu sankcji m.in. na Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB) i Główny Zarząd Wywiadowczy Sztabu Generalnego (GRU). Dano im 72 godziny na opuszczenie terytorium Stanów Zjednoczonych.

Sankcje i wydalenie dyplomatów to następstwo oskarżeń pod adresem Rosji o ingerowanie w listopadowe wybory prezydenckie w USA i nękanie amerykańskich dyplomatów w Rosji przez jej służbę bezpieczeństwa i policję.

Putin oświadczył w piątek, że podjął decyzję, by mimo zalecenia rosyjskiego MSZ nie wydalać z kraju amerykańskich dyplomatów w ramach retorsji. Oznajmił, że Rosja ma wszelkie podstawy do podjęcia adekwatnej odpowiedzi i zastrzega sobie do niej prawo, ale nie będzie zniżać się do “poziomu +kuchennej+ nieodpowiedzialnej dyplomacji”. “Nie będziemy stwarzać problemów amerykańskim dyplomatom. Nikogo nie wydalimy” – zadeklarował. (PAP)

 

4 KOMENTARZE

  1. Teresa cos mi tu zalatuje ruskim trolem od ciebie Chyba zapominasz ze Putin to krwawy dyktator na polecenie ktorego zamordowano tysiace ludzi w rosji Syria Ukrainie itd Rosja to swiatowy lider sprzedazy broni krajom gdzie dyktatorzy morduja swoich obywateli Propaganda troli putina zrobila ci z mozgu sieczke

  2. wszyscy juz ignoruja wpisy chlopa ,ktory podpisuje sie roznymi nickami a ostatnio nikiem Teresa,burek spod goleniowskiej wsi ma apatie i nienawisc do polonii jaki kazdego innego czytelnika, pyskuje ,bluzga a jak jest trzezwy ,to pcha nam tu polska polityka ,bo o amerykanskiej nie ma zielongo pojecia
    zalatuje ukkrainska woda ,ekspert od chamstwa..czepia sie kazdego jak rzep psiego ogona.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks