REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Do 16 wzrosła liczba ofiar lawiny błotnej w stanie Waszyngton

Do 16 wzrosła liczba ofiar lawiny błotnej w stanie Waszyngton

-

Do 16 wzrósł oficjalny bilans ofiar śmiertelnych potężnej lawiny błotnej, która w weekend zeszła w pobliżu miejscowości Oso w stanie Waszyngton na zachodzie USA – poinformowały ekipy ratunkowe po odnalezieniu kolejnych dwóch ciał. 

Pies mADDee pomaga w poszukiwaniach ofiar lawiny błotnej w stanie Waszyngton fot.Matt Mills Mcknight/PAP/EPA
Pies mADDee pomaga w poszukiwaniach ofiar lawiny błotnej w stanie Waszyngton fot.Matt Mills Mcknight/PAP/EPA

Ogółem ofiar śmiertelnych może być już 24, gdyż służby ratunkowe najprawdopodobniej zlokalizowały zwłoki kolejnych ośmiu osób. Mają one zostać wydobyte i przekazane ekspertom medycyny sądowej – pisze agencja Reutera.

“Niestety dzisiaj (we wtorek czasu lokalnego) nie znaleźliśmy żadnych oznak życia” – powiedział dziennikarzom szef miejscowej straży pożarnej Travis Hots, wyrażając jednak nadzieję na odnalezienie żywych. Na liście zaginionych jest wciąż 176 osób. Poszukiwania komplikuje zła pogoda.

Ulewne deszcze spowodowały w sobotę zejście potężnej lawiny błotnej z górskiego zbocza w pobliżu miejscowości Oso, położonej około 55 km na północ od Seattle. Zwały ziemi, kamienie i połamane drzewa zniszczyły kilkadziesiąt domostw. Do szpitala trafiło osiem osób, z których dwie są w stanie krytycznym. (PAP)

 

REKLAMA

Poprzedni artykułSokoły spaliły marzannę
Następny artykułKotka z Narodowym w Chicago

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks