REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaDNA zbiegów znaleziono 15 mil od więzienia

DNA zbiegów znaleziono 15 mil od więzienia

-

David Sweat (z lewej) i Richard Matt (z prawej) fot.New York State Police/Handout/EPA
David Sweat (z lewej) i Richard Matt (z prawej) fot.New York State Police/Handout/EPA

Ponad dwa tygodnie po brawurowej ucieczce  z więzienia w Dannemora w stanie Nowy Jork, dwóch zbiegów pozostaje na wolności. Najnowszy ślad to DNA należące do poszukiwanych mężczyzn, znalezione w domku letniskowym zaledwie 15 mil od zakładu karnego.

REKLAMA

W poniedziałek śledczy potwierdzili, że materiał genetyczny znaleziony w domku letniskowym w Mountain View, znajdującym się w odległości zaledwie 15 mil od zakładu karnego Clinton Correctional Facility, należy do poszukiwanych Richarda W. Matta i Davide’a Sweata. Zbiegli więźniowie przebywali w domku letniskowym nie dalej niż trzy dni temu.

Na ślad zbiegów w popularnej malowniczej Mount View policja wpadła po zgłoszeniu otrzymanym od mężczyzny, który w sobotę postanowił odwiedzić swoją leśną posiadłość. Po wejściu do domku właściciel zauważył postać, która wybiegła tylnymi drzwiami i uciekła do lasu. Na stole w kuchni zbieg pozostawił naczynia i napoczęty słoik masła orzechowego. To z nich policja zabezpieczyła DNA.

Po przeprowadzeniu badań i potwierdzeniu zgodności materiału genetycznego znalezionego w domku z DNA zbiegłych więźniów, policja wzmogła poszukiwania w gęstych lasach otaczających Mountain View. Tymczasowe centrum poszukiwań powstało w pobliskim miasteczku Owls Head. Ponad 800 policjantów przeczesuje okoliczne lasy używając wszelkich dostępnych środków, w tym pojazdów terenowych i helikopterów. Dotychczas przeszukano ponad 200 opuszczonych budynków, setki domów i domków letniskowych oraz ponad 600 mil dróg, ścieżek i szlaków turystycznych.

Policja prosi o współpracę mieszkańców i lokalnych myśliwych zalecając daleko idącą ostrożność. Poszukiwani mężczyźni mogą być niebezpieczni. Za informację, która pomoże w  ujęciu zbiegów wyznaczono nagrodę w wysokości 75 tys. dolarów.

(gd)

REKLAMA

2122573063 views

REKLAMA

REKLAMA

2122573080 views

REKLAMA

REKLAMA

2124369400 views

REKLAMA

2122573090 views

REKLAMA

2122573096 views

REKLAMA

2122573100 views