REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Disney zwolni 28 tys. pracowników parków rozrywki z powodu koronawirusa

Disney zwolni 28 tys. pracowników parków rozrywki z powodu koronawirusa

-

Koncern Walt Disney Company zapowiedział we wtorek zwolnienie ok. 28 tys. osób, głównie pracowników parków rozrywki w USA – poinformował Reuters. Z powodu pandemii koronawirusa Disneyland w Kalifornii pozostaje zamknięty, a pozostałe parki odwiedza mniej gości.

Około dwóch trzecich ze zwalnianych osób to pracownicy tymczasowi – przekazała firma w komunikacie.Na początku pandemii koncern zamknął wszystkie swoje parki rozrywki na całym świecie, obecnie są one już na nowo otwarte, poza obiektem w Kalifornii, reklamowanym jako “najszczęśliwsze miejsce na ziemi” – przypomina agencja.W pozostałych parkach trzeba było ograniczyć liczbę zwiedzających, by dostosować się do nowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Według dyrektora działu koncernu zajmującego się parkami rozrywki, statkami wycieczkowymi i innymi usługami Josha D’Amaro to właśnie zmniejszenie liczby odwiedzających i niepewność dotycząca dalszego rozwoju sytuacji zmusiła firmę do tak dużych redukcji personelu.

REKLAMA

Disney zaznaczył, że park rozrywki w Kalifornii nie może zostać na nowo otwarty ze względu na niechęć władz stanowych do znoszenia ograniczeń związanych z pandemią. Władze sanitarne stanu ogłosiły, że ich decyzje opierają się na naukowych analizach i mają na celu uniknięcie zagrożenia zdrowotnego i ekonomicznego, które mogłoby wystąpić przy naprzemiennym otwieraniu i zamykaniu kolejnych instytucji – relacjonuje Reuters. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks