REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Disney informuje o rasistowskich treściach w swoich starych filmach animowanych

Disney informuje o rasistowskich treściach w swoich starych filmach animowanych

-

Przed klasykami wyprodukowanymi przez wytwórnię Walta Disneya “Piotruś Pan”, “Aryskotraci” i “Dumbo” w serwisie streamingowym Disney+ zaczęto wyświetlać ostrzeżenie, iż zawierają one rasistowskie treści – poinformowała w piątek agencja Reutera.

„Ten program zawiera negatywne przedstawienia i / lub niewłaściwe traktowanie ludzi lub kultur” – ostrzega Disney w wyświetlanej na ekranie grafice. „Te stereotypy były niewłaściwe wtedy i są niewłaściwe teraz. Zamiast usuwać te treści, chcemy przyznać, że mają szkodliwy wpływ, uczyć się na nich i rozpocząć rozmowę, aby wspólnie tworzyć bardziej inkluzywną przyszłość” – dodaje.

Jak podał Disney, film „Piotruś Pan” z 1953 r. odnosi się do rdzennych mieszkańców Ameryki jako „czerwonoskórych”, a taniec Piotrusia i Zagubionych Chłopców w pióropuszach jest „formą kpiny i przywłaszczenia sobie kultury i wizerunku rdzennych ludów”.

REKLAMA

W przypadku filmu „Aryskotraci” z 1970 r. ostrzeżenie odnosi się do jednego z kotów, który śpiewa po angielsku z “kiepskim akcentem” i gra na pianinie pałeczkami.

Inne stare filmy, przed którymi pojawiły się nowe ostrzeżenia, to „Zakochany kundel”, „Szwajcarska rodzina Robinsonów” i „Księga dżungli”.

Firma po raz pierwszy dodała przed filmem ostrzeżenie o rasizmie w listopadzie ub.r., jednak było ono znacznie krótsze. Brzmiało wówczas: „Ten program jest przedstawiany tak, jak został pierwotnie stworzony. Może zawierać przestarzałe przedstawienia kultur”.

Niektóre filmy, uważane za szczególnie rasistowskie, takie jak „Pieśń Południa”, w ogóle nie są dostępne w Disney+. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Niesłychana historia. Okazuje się, że Disney, których jest właścicielem sieci ABC jest rasistowską kampanią. Ciekaw jestem co mają do powiedzenia w tym temacie panie z programu View, który jest nadawany właśnie w ABC. Wszystkie “walczą” z rasismem i należą do postępowych “elit” w Ameryce. Po takiej informacji powinny zaprotestować, zlikwidować program i puścić Disneya z torbami.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bezpieczne Halloween (WIDEO)

Kryzys w Dolinie Napa

W czepku urodzeni

Wyborczy rekord?

Powrót ponaddźwiękowców

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks