REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaDepartament Stanu: w sprawie ustawy medialnej w Polsce chodzi o coś więcej...

Departament Stanu: w sprawie ustawy medialnej w Polsce chodzi o coś więcej niż tylko o jedną firmę

-

W sprawie ustawy medialnej w Polsce nie chodzi tylko o los jednej firmy, ale o wolność mediów i przestrzeń medialną, która zostanie rażąco naruszona – oświadczył w poniedziałek rzecznik Departamentu Stanu Ned Price, ponownie zachęcając prezydenta Andrzeja Dudę do zablokowania tego prawa.

„Zauważył pan, że właścicielem TVN-u jest amerykańska spółka Discovery. Oczywiście, chcemy, by nasze firmy były traktowane uczciwie na całym świecie, ale tu chodzi o coś więcej niż jedna firma” – powiedział Price podczas konferencji prasowej w odpowiedzi na pytanie dziennikarza TVN Marcina Wrony.

REKLAMA

„Tu chodzi też o wolność mediów. Tu chodzi o przestrzeń medialną w Polsce, która – jeśli ta ustawa wejdzie w życie w obecnej formie – obawiamy się, że rażąco ją naruszy i nie chcemy tego widzieć” – dodał.

Rzecznik resortu dyplomacji ponownie zachęcił prezydenta Dudę do „potwierdzenia wcześniejszych wypowiedzi w obronie wolności słowa, świętości umów i wspólnych wartości, na których opierają się nasze relacje”.

Rzecznik odmówił odpowiedzi na pytanie, jak przyjęcie ustawy medialnej wpłynęłoby na stosunki polsko-amerykańskie.

„Nie sądzę, żeby było pomocne rozważanie hipotetycznych sytuacji właśnie dlatego, że mamy nadzieję, że pozostanie ona hipotetyczna” – podkreślił Price.

W piątek podobne zdanie na temat polskiej ustawy wyraziła zastępczyni Price’a – Jalina Porter, zaś nowy list w sprawie opublikowali senatorowie z komisji spraw zagranicznych Senatu, Demokratka Jeanne Shaheen i Republikanin Jim Risch.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

REKLAMA

2095892363 views

REKLAMA

REKLAMA

2095892596 views

REKLAMA

2097688992 views

REKLAMA

2095892745 views

REKLAMA

2095892847 views

REKLAMA

2095892960 views