REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Departament Stanu USA: zachęcamy Polskę do ponownego przeanalizowania ustawy o IPN

Departament Stanu USA: zachęcamy Polskę do ponownego przeanalizowania ustawy o IPN

-

Do przeprowadzenia ponownej analizy ustawy o IPN z punktu widzenia jej potencjalnego wpływu na zasady wolności słowa i “naszej zdolności do pozostania nadal realnymi partnerami” – wezwał w środę w swym oświadczeniu dla prasy amerykański MSZ.

“Jesteśmy zaniepokojeni konsekwencjami projektu tej ustawy; jeśli weszłaby ona w życie mogłoby to wpłynąć na strategiczne interesy Polski i jej stosunki – ze Stanami Zjednoczonymi i Izraelem włącznie” – podkreślono w nocie.

REKLAMA

Departament Stanu wezwał też władze Polski do przeprowadzenia ponownej analizy ustawy o IPN z punktu widzenia jej potencjalnego wpływu na zasady wolności słowa, a także “naszą (USA – PAP) zdolność do pozostania realnymi partnerami” oraz zagrożeń dla wolności słowa i dyskursu akademickiego.

Nad nowelizacją ustawy o IPN debatuje obecnie Senat. “Głosowanie ws. nowelizacji ustawy o IPN odbędzie się jeszcze w środę; liczymy, że zakończenie prac nad nią wpłynie na obniżenie emocji – zapowiedział w środę podczas wieczornego briefingu marszałek Senatu Stanisław Karczewski. W czwartek – jak poinformował – rząd wyda oświadczenie, w którym ustosunkuje się do noweli.

Nowelizacja ustawy IPN wprowadza m.in. przepisy, zgodnie z którymi, każdy kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne – będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. (PAP)

fot. Department of States. gov

16 KOMENTARZE

 1. If Congressmen, Senators and the US Department of State can think, let them answer the question: “Who wants to spoil the US-Poland-Israel relations and what ???.” How large (%) is the Jewish diaspora came from Russia to Israel? Who are the contractors and who pays them? Are they, by chance, not the brothers of those who gave Russia the documentation of the atomic bomb? Can they give what they can now? The darkest is under the lantern.

  • Normals pomyślał i spodobało mu się, że do pustej bańki czyli jego łepetyny w ogóle przychodzi jakaś myśl. Poniżej wypociny tego matoła 🙂

 2. Podziekujmy PIS-owi za to, ze pogorszeniem stosunkow grozi nam nasz glowny partner militarny – USA, w Europie juz nie mamy przyjaciol, teraz tracimy kolejne sojusze. Putin dostanie Polske bezbronna na talerzu, i nikt nie bedzie chcial Polski bronic bo z wszystkimi nedziemy skloceni.Armie dzieki Macierewiczowi mamy w rozsypce, w razie agresjii Polska zmiknie z mapy w kilkadziesiat godzin…

 3. Normals- Przyjazn Niemiec i Francji do Polski jest mniej wiecej taka, jak moja do ciebie. A teza ze ” nikt nie bedzie chcial Polski bronic” jest jednym z elementow zamieszania Polska po wielu latach stara sie byc krajem niezaleznym ekonomicznie, finasowo, logistycznie, politycznie i wojskowo ( oczywiscie wszystko w odpowiednich proporcjach wynikajacych np. z umow miedzynarodowych) Wielu ” decydentow” to niepokoii, …. ma byc jak bylo .NIE BEDZIE, a takich UB-gnoi ja ty to boli- bardzo….. MA BOLEC!!!

  • Yankees jestes imbecylem i nie zdajesz sobie z tego sprawy. O jakiej ty suwerennosci kretynie piszesz? Kraje bogatsze w surowce od Polski jak Ukraina sa destabilizowane przez Rosje i caly swiat ma to w dupie a ty mi tu wyjezdzasz z wielka i suwerenna Polska. Polska jest w tej chwili malo liczacym sie europejskim panstwem dzieki takim debilom jak ty popierajacym rozbior i destrukcje Polski przez PIS. Idealnie do siebie z tym pokurczem Piotem elderem pasujecie, takie dwa krzyczace, malo rozgarniete matolki, ktore nie maja elementarnego pojecia w jakim panstwie zyja i kto w nim pociaga za sznurki. Cierpliowosci matoly, moje polityczne przepowiednie co do losow Polski niestety sie sprawdzaja co juz niebawem zaczniecie odczuwac na wlasnych skorach. Czekam z nieceirpliwoscia jak Yankees dostrzeze jak pieknie go nowa wladza posuwa od tylu i jak go dupsko zaboli to moze sie zorientuje bo na bol glowy dla ciebie czy piotra pierdziela juz za późno….

  • Widzisz Yankes ten niedorozwinięty przychlast Normals używa moich zwrotów np. imbecyl, kretyn, debil, matoł 🙂 które notabene są zastrzeżone dla niego. Normals- ten dureń patentowany pisze o rozbiorze Polski przez PiS ale nic nie wspomina, że PO twierdziło, że Polska to: ch*j, dupa i kamieni kupa” i, że państwo polskie za ich rządów (PO/PSL) istniało tylko teoretycznie. Ty normals jak nas czytasz, to się ucz tłuku-nieuku a nie dyskutuj wiechciu z mądrzejszymi od siebie (trudno o durniejszych…no chyba, że u Normalsa w rodzinie znajdzie się osobnik z mikrocefalią 🙂 …genetycznie szurnięta rodzinka typowych świniopasów z czworaków.

  • A w końcu zobaczyłeś Normals gdzie leży państwo Izrael? Powiedź też swojej starej, że dupę należy wycierać papierem toaletowym – a nie tym co do ręki jej wpadnie: np gazety czy mapy 🙂

  • A może niech wyciera gazetami czy książkami i tak chuja z tego zrozumiecie i tylko dyńka rozboli twoją posraną rodzinkę 🙂

  • Widzę ,że odnalazł się też Piotr śmierdziel – żałosny pokurcz i patafian dla którego Izrael to typowe państw azjatyckie (leże że śmiechu do dziś ) .Ta aberracja umysłowa ,podparta infantylizmem wtórnym daje wyraz swojej posranej logiki w każdej wypowiedzi .Zadam ci pytanie stara gumo od kaleson tylko myśli powoli ,żebyś sobie krzywdy nie zrobił świński pomiocie .Skoro PO/PSL było aż tak złe ,że ten dzielny PIS musiał podnosić Polskę klęczącą z kolan ,to dlaczego mamy najgorsze stosunki z Izraelem i USA od 30 lat ?Dlaczego odwoływana z Polski jest ambasador Izraela a USA grożą Polsce ,że przestanie nas traktować jako strategicznego partnera ?Dlaczego Ukraina ma zamiar wprowadzać w odwecie ustawę o polskiej okupacji i zbrodniach na Ukrainie ,to samo robi Izrael wprowadzając do szkól nauczanie o miedzy innymi polskich zbrodniach na Żydach podczas holokaustu ? To tak PIS podnosi Polskę z kolan ?Skłócając nas z wszystkimi ? Tak właśnie PIS-owskie debile i ich wyborcy rujnują obraz Polski na arenie międzynarodowej i te dwa debile Yankees czy Piotr śmierdziel piszą o polskiej suwerenności .Jakiej suwerenności ?W dzisiejszych czasach nawet Korea Północna nie może być w pełni suwerenna bo jest zależna od chińskiej gospodarki i ropy mimo ,że mają głowice wycelowane w USA.W dzisiejszych czasach polityka jest sztuką budowania kompromisów i korzystnych dla swojego państwa sojuszów a nie wymachiwania szabelka i krzyczeniu o swojej potędze i dumie narodowej .Tylko ,że tego już takie dwa gamonie i pokraki umysłowe jak Yankees czy śmierdziel nie potrafią zrozumieć bo oni myślą w podobny sposób jak polscy ułani atakujący konno szablami niemieckie czołgi podczas kampanii wrześniowej .Szczególnie tobie Piotr śmierdziel udziela się ślinotok i sraczka werbalna ,widać jesteś pacjentem jakiegoś ośrodka gdzie masz dużo wolnego czasu na wypisywanie tych swoich wypocin ,ja w przeciwieństwie do ciebie mała gnido wolę czas spędzić z moją wspaniałą rodziną ale nie omieszkam tu zajrzeć żeby ci dosrać stary parchu przy każdej możliwej okazji .Pozdrawiam środkowym palcem i czekam na odpowiedź na którą już się cieszę ,bo lubię tępić takie ścierwo jak ty …..

 4. Yankes -popełniasz błąd dyskutując z Normalsem. Przecież Normals -to osobnik niedorozwinięty umysłowo i ten debil nie bardzo rozumie co do niego mówisz (napisałeś) . Nie wierzysz? Zapytaj go: gdzie leży państwo Izrael? … to zacznie się śmiać, a potem zwyzywa ciebie. Przecież dla niego przyjaźń polega na schlebianiu i potakiwaniu, tak jak on to robi w stosunku do swego brygadzisty, ciągle stawia mu piwo i na wszystko się zgadza, a ten traktuje go jak popychadło. No więc Normals -głupek myśli, że tak też USA powinni traktować Polskę, jak “robiącego laskę” -jak to określił minister Spraw Zagranicznych- Radosław Sikorski z PO. Rosja nie jest Polską zainteresowana i Niemcom powiedzieli: My z Polską nie chcemy żadnej przyjaźni czy sojuszu, czy też odrywania od Unii czy NATO. Polacy są kłótliwi, wszystkich obrażają, wyzywają i teraz Polska to wasz problem. A Polacy na sojusze nie mają co liczyć. Amerykanie wola prowadzić wojny poza własnym krajem.

 5. Co się będę wysilał, jak napisał to ode mnie “starszy i mądrzejszy” Stanisław Michalkiewicz redaktor wielu gazet.” Oto Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Ta nowelizacja zawierała przepis przewidujący kary za publiczne używanie określenia: „polskie obozy śmierci” i temu podobnych. Warto dodać, że nie był to ani pierwszy, ani jedyny przepis w tej ustawie przywidujący kary. Już od 1998 roku w ustawie o Instytucie Pamięci narodowej znajdował się przepis przewidujący karę za tak zwane „kłamstwo oświęcimskie”, to znaczy – podawanie w wątpliwość zatwierdzonej wersji historii obozu oświęcimskiego. Jak wyjaśnił pan minister Patryk Jaki, a co potwierdziła pani rzecznik rządu, obecna nowelizacja była konsultowana z ambasadą Izraela w Warszawie, która nie zgłaszała żadnych zastrzeżeń. Warto dodać, że ani ambasada Izraela, ani nikt inny, nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń również do „kłamstwa oświęcimskiego”. Teraz jednak, gdy Sejm nowelizację uchwalił, ambasadoressa Izraela w Warszawie gwałtownie skrytykowała przepis przewidujący odpowiedzialność karną za „polskie obozy śmierci”, a do grona krytyków dołączył wkrótce izraelski premier Beniamin Netanjahu, który dodatkowo wyraził przekonanie, że Polska powinna projekty swoich ustaw konsultować z Izraelem. Rząd ustami pani Beaty Mazurek odparł, że żadnej zmiany ustawy nie będzie, a jej skrytykowanie ze strony żydowskiej wywołało żywy rezonans w polskiej opinii publicznej, który z kolei odbił się szerokim echem w świecie.

  No dobrze – ale komu właściwie ta cała afera dogodziła? Wszystko wskazuje na to, że dogodziła stronie żydowskiej. Jeśli bowiem prawdą jest, że projekt był z ambasadą Izraela konsultowany, ale krytyczne uwagi zgłosiła ona dopiero po jej uchwaleniu przez Sejm, kiedy choćby ze względów prestiżowych nie można jej było na poczekaniu zmienić, to można podejrzewać, że stronie żydowskiej chodziło o wywołanie skandalu. A dlaczego mogło jej na tym zależeć? Między innymi dlatego, że w Stanach Zjednoczonych Polonia Amerykańska właśnie teraz desperacko usiłuje zablokować uchwalenie przez tamtejszy Kongres ustawy numer 1226, która dawałaby rządowi amerykańskiemu podstawę prawną do stosowania wobec Polski rozmaitych nacisków, by zadośćuczyniła żydowskim roszczeniom majątkowym. Reakcja polskiej opinii publicznej na krytykę, a zwłaszcza – na żądanie konsultowania z władzami Izraela projektów ustaw w Polsce – została przez stronę żydowską przedstawiona światowej opinii jako wybuch nastrojów antysemickich, co oczywiście osłabia i to znacznie, skuteczność akcji Polonii Amerykańskiej. Zatem stronie żydowskiej ta afera niewątpliwie dogodziła, więc nic dziwnego, że to właśnie ona tę bombę zdetonowała.

  Ale dogodziła ona również rządowi. Chodzi o to, że zagadkowe i co tu ukrywać – tchórzliwe milczenie rządu i prezydenta w sprawie amerykańskiej ustawy, zaczęły budzić wątpliwości w coraz to szerszych kręgach polskiej opinii publicznej. W tej sytuacji zdetonowanie przez izraelską ambasadoressę tej bomby, jest dla pana prezydenta Dudy i dla rządu prawdziwym darem Niebios, dzięki któremu może wobec polskiej opinii publicznej zaprezentować się w charakterze nieustraszonych obrońców godności narodowej i państwowej suwerenności. Zatem afera dogodziła również rządowi, który dzięki niej może poprawić sobie nadwątloną reputację.

  Wreszcie trzecią stroną, której afera rozpętana przez izraelską ambasadoressę dogodziła najbardziej, są Niemcy. Stoją oni wprawdzie z boku, ale wyobrażam sobie, jak zacierają w duchu ręce na widok Żydów, którzy biorą się za łby z „polskimi nazistami”, co to w sprawie holokaustu mają takie nieczyste sumienia. Cóż może lepiej ilustrować ścisłą koordynację żydowskiej polityki historycznej, której celem jest zagwarantowanie stronie żydowskiej możliwości materialnego eksploatowania holokaustu, z polityką historyczną niemiecką, której celem jest stopniowe zdejmowanie z Niemiec odpowiedzialności za II wojnę światową i przerzucanie jej na winowajcę zastępczego, na którego promotorzy żydowskiej polityki historycznej upatrzyli sobie właśnie Polskę. Któż by pomyślał, że wskutek koordynacji żydowskiej polityki historycznej z polityką historyczną niemiecką, Polska zostanie zmuszona do tłumaczenia się przed światem z niemieckich, czy jak kto woli – „nazistowskich” zbrodni?

 6. It is Jewish media, or under their control, perhaps, also for the money of Moscow and Berlin, unwittingly restored the image of a Jew who if he kills someone, he screams that he was killed, if he robs someone, he screams that he has been robbed and belongs to him compensation. We have known this image of the Jew for decades and that’s why these honest Jews refused to admit their origins, and now the geeks and descendants of their murderers want to take over their property as compensation, because they also killed them.

 7. To media żydowskie, lub będące pod ich kontrolą, być może, także za pieniądze Moskwy i Berlina, bezwiednie, przywróciły obraz Żyda, który jeśli kogoś zabije, to krzyczy że został zabity, jeżeli kogoś okradnie, to krzyczy że został okradziony i należy mu się odszkodowanie.
  Taki obraz Żyda my znaliśmy już od dziesiątków lat i dlatego ci uczciwi Żydzi nie chcieli się przyznawać do swojego pochodzenia, a teraz geszefciarze i potomkowie ich morderców, chcą przejąć ich majątki, jako rekompensatę, dlatego że także ich zabijali.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Entuzjazm musi być!

Moje życie po pandemii

Dziesięć dni z covidem

Wegańskie muffiny marchewkowe

Schab pieczony z jabłkami

Racja i relacja

Alkohol a stres

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks