REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaDepartament Stanu: Turcja wspiera wykorzystywanie dzieci jako żołnierzy

Departament Stanu: Turcja wspiera wykorzystywanie dzieci jako żołnierzy

-

Departament Stanu umieścił Turcję na liście państw, które w ciągu ostatniego roku były zamieszane w wykorzystywanie dzieci jako żołnierzy – wynika z ogłoszonego w czwartek przez amerykańską dyplomację raportu na temat handlu ludźmi. To pierwszy kraj NATO oskarżany o takie praktyki.

Turcja zapewniała “namacalne wsparcie” Dywizji Sułtana Murada, jednej ze wspieranych przez Ankarę grup syryjskiej opozycji, która według USA rekrutowała i wykorzystywała do prowadzenia walk dzieci-żołnierzy – stwierdza raport Departamentu Stanu.

REKLAMA

W rozmowie z dziennikarzami wysoki urzędnik amerykańskiej dyplomacji wspominał również o wykorzystywaniu dzieci jako żołnierzy w Libii.

“Po raz pierwszy członek NATO został umieszczony na liście związanej z ustawodawstwem zwalczającym wykorzystywanie dzieci jako żołnierzy. Turcja, jako szanowany lider regionu i członek NATO, ma możliwość zajęcia się sprawą rekrutowania i wykorzystywania dzieci-żołnierzy w Syrii i Libii” – podkreślił.

Państwa umieszczone na liście krajów związanych z wykorzystywaniem dzieci jako żołnierzy podlegają ograniczeniom w zakresie niektórych form amerykańskiej pomocy w dziedzinie bezpieczeństwa; automatycznie nakłada się na nie również ograniczenia w handlu bronią – przypomina agencja Reutera. Dodaje, że nie jest na razie jasne, czy takie środki zostaną wprowadzone również wobec Turcji.

Decyzja Departamentu Stanu może jeszcze bardziej skomplikować już i tak napięte stosunki między USA i Turcją – ocenia Reuters. (PAP)

REKLAMA

2119032468 views

REKLAMA

2119032565 views

REKLAMA

REKLAMA

2120828920 views

REKLAMA

2119032637 views

REKLAMA

2119032697 views

REKLAMA

2119032748 views