REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaDemonstracje na Florydzie zwolenników kontroli broni palnej

Demonstracje na Florydzie zwolenników kontroli broni palnej

-

Tysiące oburzonych uczniów, rodziców, nauczycieli i mieszkańców stanu Floryda demonstrowały w sobotę w wielu miastach Florydy domagając się od Kongresu podjęcia niezwłocznie prac nad ustawą o kontroli broni palnej. Była to reakcja na niedawną masakrę w szkole w Parkland, niedaleko Miami, w której zginęło 17 uczniów i nauczycieli.

W demonstracji w Fort Lauderdale wzięło udział wielu uczniów szkoły średniej Marjory Stoneman Douglas High School, w której doszło do masakry. Dokonał jej wydalony z tej szkoły uczeń Nikolas Cruz – jak się okazało – cierpiący na schorzenia psychiczne.

REKLAMA

Kupił on legalnie półautomatyczny karabin, z którego otworzył ogień do kolegów i koleżanek oraz nauczycieli.

„Przepisy dotyczące broni palnej powodują, że umierają ludzie, których znam i których kocham. Nigdy nie będę mógł zobaczyć ich ponownie” – powiedział do uczestników demonstracji jeden z uczniów szkoły Delaney Tarr.

Uczennica Emma Gonzalez wezwała polityków aby nie przyjmowali wsparcia finansowego od wpływowego Krajowego Stowarzyszenia ds. Broni Palnej (NRA). „Niech spadnie na was hańba !” – krzyczała do uczestników demonstracji, a ci powtarzali jej słowa.

Tłum skandował „Wygłosujmy ich (kongresmenów) stamtąd !” Na transparentach widniały napisy „Nigdy więcej”, „Zróbcie coś bezzwłocznie” i „”Nie pozwólcie aby moi przyjaciele umierali”.

Matka jednej z uczennic Laurie Woodward Garcia dała wyraz nadziei, że ostatnia tragedia skłoni wreszcie polityków ze wszystkich partii do podjęcia działań na rzecz ostrzejszej kontroli broni palnej. Jej zdaniem spowoduje to troska o dzieci.

Wcześniej prokurator generalny USA Jeff Sessions nakazał kontrolę w Federalnym Biurze Śledczym (FBI), które przyznało, że nie zareagowało na ostrzeżenie sprzed ponad miesiąca w sprawie sprawcy strzelaniny. Pojawiły się apele o dymisję szefa FBI Christophera Wraya. (PAP)

REKLAMA

2109378209 views

REKLAMA

2109378441 views

REKLAMA

REKLAMA

2111174832 views

REKLAMA

2109378582 views

REKLAMA

2109378681 views

REKLAMA

2109378789 views