REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaDemokratyczna senator obiecuje pomoc Portorykańczykom i krytykuje Trumpa

Demokratyczna senator obiecuje pomoc Portorykańczykom i krytykuje Trumpa

-

Demokratyczna senator Elizabeth Warren, która rozważa start w wyścigu do Białego Domu, obiecała we wtorek pomoc w odbudowie Portoryko ze zniszczeń spowodowanych przez huragan Maria i przyznanie mu równych praw ze stanami USA. Krytykowała też politykę Donalda Trumpa.
Warren nie szczędziła ostrych słów pod adresem Trumpa, krytykując go zwłaszcza za kwestionowanie liczby ofiar i rozmiarów zniszczeń spowodowanych przez huragan oraz za wykorzystywanie funduszy przeznaczonych na likwidację skutków klęsk żywiołowych na budowę – jak się wyraziła – “głupiego” muru na granicy z Meksykiem.
Zażądała m. in. rezygnacji Brocka Longa, obecnego administratora Federalnej Agencji ds. Zarządzania Kryzysowego, która kontroluje i rozdziela środki finansowe na likwidację zniszczeń katastrof naturalnych.
Była to już kolejna podróż na tę wyspę stanowiącą terytorium stowarzyszone z USA, ale nie posiadające praw stanu, polityka Partii Demokratycznej rozważającego start w najbliższych wyborach prezydenckich lub już zdeklarowanego ich uczestnika.
Jak podkreśla Associated Press wykorzystują oni te podróże do krytykowania administracji Trumpa za jej stosunek do usuwania skutków katastrofalnego huraganu. W ub. tygodniu Portoryko odwiedził były sekretarz ds. mieszkalnictwa i rozwoju miast Julian Castro, który już zadeklarował, że będzie ubiegać się o Biały Dom.
Huragan Maria, który nawiedził wyspę ponad rok temu, uważany jest za najgorszą klęskę naturalną w historii Portoryko. Zniszczenia w wielu rejonach wciąż nie są usunięte, a ludność nadal boryka się ze skutkami ataku żywiołu.
Wizyty te przyjmowane są przez Portorykańczyków z mieszanymi uczuciami, bowiem zdają oni sobie sprawę, że są one jedynie elementem walki politycznej.
Portorykańczycy są obywatelami USA i mogą brać udział w prawyborach, czyli we wstępnej fazie procesu wyborczego, ale nie w wyborach właściwych. (PAP)

Na zdjęciu: Elizabeth Warren
fot. CJ GUNTHER/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

2109433235 views

REKLAMA

2109433467 views

REKLAMA

REKLAMA

2111229858 views

REKLAMA

2109433608 views

REKLAMA

2109433707 views

REKLAMA

2109433815 views