REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Demokraci za funduszem 2,2 biliona dol. na pomoc dla gospodarki

Demokraci za funduszem 2,2 biliona dol. na pomoc dla gospodarki

-

Demokraci przedstawili w poniedziałek w Kongresie plan pomocy dla amerykańskiej gospodarki dotkniętej pandemią Covid-19 w wysokości 2,2 biliona dolarów, zmniejszając o ponad bilion swoją poprzednią propozycję, która nie została przyjęta przez republikanów.

Jak donosi agencja Reutera , demokratyczna przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i sekretarz Departamentu Skarbu Steven Mnuchin wydają się gotowi do kolejnej rundy negocjacji.

REKLAMA

Oboje rozmawiali krótko w poniedziałek wieczorem przez telefon po przedstawieniu nowego projektu demokratów i „zgodzili się rozmawiać ponownie”.

Ten nowy plan „zapewnia środki absolutnie niezbędne dla ochrony życia, dochodów i naszej demokracji w nadchodzących miesiącach” – napisała Pelosi w oświadczeniu skierowanym do demokratów po złożeniu projektu ustawy. „Obejmuje nowe fundusze na wsparcie szkół, małych firm, restauracji, teatrów, pracownikach linii lotniczych i innych” – stwierdziła.

Ten plan „jest propozycją dla republikanów do negocjacji, aby odpowiedzieć na katastrofę zdrowotną i gospodarczą w naszym kraju” – podkreśliła Pelosi.

Pod koniec marca, krótko po nagłym tąpnięciu amerykańskiej gospodarki dotkniętej pandemią, republikanie i demokraci niemal jednogłośnie przyjęli historyczny plan pomocy na kwotę 2,2 biliona dolarów.

Obejmował on fundusze dla małych i średnich przedsiębiorstw, moratorium na zapobieganie eksmisjom i 600 dolarów tygodniowej pomocy dla bezrobotnych, a do końca kwietnia został uzupełniony o kolejne 500 miliardów dolarów. (tos, PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks