REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Demokraci wzywają Muellera do złożenia zeznań w sprawie raportu

Demokraci wzywają Muellera do złożenia zeznań w sprawie raportu

-

Czołowi politycy Partii Demokratycznej w Kongresie USA wezwali w czwartek specjalnego prokuratora Roberta Muellera, aby złożył publiczne zeznanie na temat jego śledztwa w sprawie domniemanych prób ingerowania Rosji w wybory prezydenckie w 2016 r.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi oraz szef senackiej mniejszości Chuck Schumer skrytykowali prokuratora generalnego Williama Barra za napisanie – jak to określili – “tendencyjnego” streszczenia raportu Muellera oraz za zaplanowanie konferencji prasowej natychmiast po wyznaczonym na czwartek upublicznieniu raportu.

REKLAMA

“Uważamy, że jedynym sposobem na rozpoczęcie przywracania zaufania opinii publicznej do sposobu prowadzenia śledztwa przez specjalnego prokuratora jest złożenie publicznego zeznania w Izbie i w Senacie przez samego specjalnego prokuratora Muellera tak szybko, jak jest to możliwe” – napisali we wspólnym oświadczeniu Pelosi i Schumer.

Pod koniec marca Mueller zakończył trwające prawie dwa lata śledztwo, mające sprawdzić, czy sztab Donalda Trumpa w kampanii prezydenckiej utrzymywał kontakty z Rosją i czy prezydent utrudniał później śledztwo w tej sprawie. Po przekazaniu raportu prokuratorowi generalnemu ten przedstawił tylko czterostronicowe streszczenie, z którego wynikało, że nie było żadnej zmowy między sztabem Trumpa a Rosją i że nie można stwierdzić, że obecny prezydent utrudniał śledztwo.

Barr zapowiedział na czwartek publikację zredagowanej wersji liczącego ok. 400 stron raportu, w której zamazane zostaną niektóre informacje, pozwalające na zidentyfikowanie niektórych agentów czy świadków. Demokraci, którzy zwracają uwagę, że Barr został zaproponowany na prokuratora generalnego przez Trumpa, więc nie jest bezstronny, domagają się publikacji oryginalnej wersji raportu.(PAP)

Na zdjęciu: Robert Mueller fot.Shawn Thew/EPA/REX/Shutterstock

6 KOMENTARZE

  1. Jedyna “nadzieja” demokratów ich zawiodła. Teraz muszą znaleźć dowody na współpracę Muellera z Rosjanami. Rosjanie mieli jeden cel. Spowodowanie bałaganu w rządzie USA i znakomicie im się to powiodło. Liderzy jednej z dwóch głównych partii (“demokraci”) i 80% mediów zapadło na chorobę Trump Derangement Syndrome. Lekarstwa i szczepionki jeszcze nie wynaleziono na taką epidemię. Najbliższe dwa lata to zapewne szczyt tej epidemii. Jeżeli Amerykanie się obudzą i zaczną trzeźwo myśleć to epidemia zostanie opanowana. Natomiast jeżeli będą nadal tkwić w marazmie, to będzie koniec USA jako normalnego kraju.

    • dosmucaczowi z tych spraw to tylko sikanie zostalo, a i to nie bardzo. Tak mu zle to po co tu mieszka? masochista czy jakis przewrotowiec?.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks