REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaDemokraci uklękli w Kongresie podczas ciszy ku czci Floyda (WIDEO, ZDJĘCIA)

Demokraci uklękli w Kongresie podczas ciszy ku czci Floyda (WIDEO, ZDJĘCIA)

-

Demokratyczni kongresmeni uklękli w poniedziałek w Kongresie USA na 8 minut i 46 sekund ciszy ku czci George’a Floyda i innych czarnoskórych Amerykanów, „którzy niesprawiedliwie stracili życie”. Tyle czasu trwało duszenie Floyda przez policjanta podczas jego zatrzymania.

Demokratyczna przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, szef mniejszości demokratycznej w Senacie Chuck Schumer, a także 20 parlamentarzystów, w tym Afroamerykanów, zebrało się w sali Emancipation Hall, nazwanej tak na cześć niewolników, którzy pracowali w XVIII wieku przy budowie Kapitolu w Waszyngtonie.Pelosi, wraz z członkami grupy parlamentarnej zrzeszającej deputowanych afroamerykańskich, ma przedstawić w Kongresie projekt ustawy zmierzającej do „położenia kresu brutalności policji, pociągnięcia policji do odpowiedzialności, poprawy przejrzystości i wprowadzenia daleko idących zmian strukturalnych, które ochronią prawo wszystkich Amerykanów do bezpieczeństwa i sprawiedliwości”.

REKLAMA

Nowa ustawa, która ma być przedstawiona obu izbom Kongresu, zakłada między innymi stworzenie krajowego rejestru funkcjonariuszy policji popełniających czyny brutalne, ułatwienie ścigania funkcjonariuszy, zmianę zasad rekrutacji i szkolenia policji. Jednak przyszłość ustawy w Senacie, gdzie dominuje republikańska większość, pozostaje niepewna.

46-letni Afroamerykanin George Floyd zmarł pod koniec maja podczas brutalnego zatrzymania policyjnego w Minneapolis. Po zabójstwie Floyda w Stanach Zjednoczonych i wielu krajach na świecie odbywają się protesty przeciwko rasizmowi i brutalności policji. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Jest w Potopie H.Sienkiewicza scena, w której Onufry Zagłoba wypowiada następujące zdanie: „Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni”. Określenie to pasuje znakomicie do sytuacji przedstawionej na zdjęciach.

REKLAMA

2103242093 views

REKLAMA

2103242326 views

REKLAMA

2105038718 views

REKLAMA

2103242469 views

REKLAMA

2103242569 views

REKLAMA

2103242677 views