REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Demokraci proponują nowy pakiet dla gospodarki o wartości ok. 3 bln dol.

Demokraci proponują nowy pakiet dla gospodarki o wartości ok. 3 bln dol.

-

Partia Demokratyczna przedstawiła we wtorek projekt kolejnego pakietu pomocowego dla amerykańskiej gospodarki. Opiewa on na ok. 3 biliony dol. i przewiduje m.in. kolejną transzę bezpośrednich transferów pieniężnych dla Amerykanów.

Zgodnie z liczącą ponad 1,8 tys. stron propozycją demokratów Amerykanie zarabiający poniżej 75 tys. dol. rocznie mają otrzymać ponownie 1,2 tys. dol. Gospodarstwo domowe mogłoby uzyskać maksymalnie środki o wysokości 6 tys. dol.

REKLAMA

2147483647 clicks

Jednorazowe bezpośrednie transfery pieniężne dla Amerykanów wprowadzono już we wcześniejszym rekordowym, wartym ponad 2 bln dol. pakiecie stymulacyjnym przegłosowanym przez Kongres w marcu. Większość z uprawnionych otrzymała już pieniądze.

W swoim nowym pakiecie ustaw demokraci proponują też utrzymanie aż do stycznia 2021 roku dodatkowych 600 dol. tygodniowo do podstawowej kwoty zasiłku dla bezrobotnych.

Dziennik “New York Times” informował w kwietniu, że dzięki dopłatom w wysokości 600 dol. tygodniowo na czas epidemii koronawirusa łączna wartość zasiłku dla bezrobotnych w większości stanów przewyższa wcześniejszą średnią pensję osób pozostających obecnie bez pracy.

Wśród zapisów projektu demokratów jest blisko miliard dolarów dla władz stanowych oraz lokalnych. 755 milionów dol. ma otrzymać miasto Waszyngton, którego władze wielokrotnie podkreślały, że czują się pominięte w poprzednich pakietach. Dodatkowe fundusze przewidziano dla banków żywności, szpitali oraz małych firm. 75 miliardów dolarów ma zostać wydane na rozwinięcie systemu testów na koronawirusa.

Pakiet demokratów przewiduje też m.in. obowiązek zakrywania twarzy maseczkami ochronnymi w pociągach operatora Amtrak. Dotyczyć to ma zarówno pracowników jak i pasażerów.

“Musimy poważnie myśleć o ludziach” – stwierdziła ogłaszając projekt przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.

Głosowanie nad pakietem w niższej izbie parlamentu odbędzie się prawdopodobnie w piątek. Pakiet prawdopodobnie nie wejdzie w życie z uwagi na sprzeciw kontrolujących Senat republikanów, którzy zapowiadają własną propozycję.

Lider republikańskiej większości w Senacie Mitch McConnell oceniał w tym tygodniu, że jest jeszcze za wcześnie na wprowadzanie kolejnego pakietu pomocowego dla pogrążonej w kryzysie amerykańskiej gospodarki.

W czterech przegłosowanych już pakietach Kongres rozdysponował prawie 3 biliony dolarów, co łącznie stanowi największy w historii bodziec finansowy dla amerykańskiej gospodarki i ok. 14 proc. PKB USA. “Wypadałoby się zatrzymać i uważnie przyjrzeć, jakie skutki przynosi ten ogromny program” – mówił w ubiegłym tygodniu szef Rady Doradców Ekonomicznych Białego Domu Larry Kudlow.

Od początku epidemii koronawirusa po zasiłek dla bezrobotnych zgłosiło się już ponad 33 mln Amerykanów. Poziom gospodarczej zapaści porównywany jest z czasami Wielkiego Kryzysu z lat 1929-1933.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

1 KOMENTARZ

 1. To jest plan “pomocy”, który ma zniszczyć Stany Zjednoczone AP. Główne cele pakietu:

  – sponsorowanie i amnestia nielegalnych imigrantów,
  – sponsorowanie wzrostu sprzedaży marihuany, co spowoduje wzrost spożycia twardych
  narkotyków i wzrost ludzi ogłupionych, którzy nie będą dostrzegać zgubnej polityki
  “demokratów”,
  – pomoc dla stanów, które stanowią podstawową bazę “demokratów” (IL, NY, CA) i które za
  pomocą wirusa chcą zlikwidować swoje długi spowodawane bezmyślnym zarządzaniem
  trwającym od lat,
  – zniechęcenie ludzi do podejmowania pracy (dodatkowe $600 na tydzień dla bezrobotnych),
  Ostateczny i główny cel, to stworzenie totalitarnego ustroju w USA.
  Konsekwencją może też być katastrofalny spadek produkcji żywności w USA oraz głód i wtedy oczywiście to będzie “wina Trumpa”.

REKLAMA

2131782979 views

REKLAMA

REKLAMA

2131782993 views

REKLAMA

REKLAMA

2133579313 views

REKLAMA

2131783003 views

REKLAMA

2131783006 views

REKLAMA

2131783010 views