REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaDaniel Craig, filmowy Bond, dostał od ONZ "licencję na ratowanie"

Daniel Craig, filmowy Bond, dostał od ONZ “licencję na ratowanie”

-

Daniel Craig (z lewej) fot.Justin Lane/EPA
Daniel Craig (z lewej) fot.Justin Lane/EPA

Brytyjski aktor Daniel Craig, odtwórca głównej roli w filmach o Jamesie Bondzie, został pierwszym w ONZ rzecznikiem ds. eliminacji min i zagrożeń związanych z eksplozją materiałów wybuchowych. Będzie wspierał w ten sposób służby ONZ ds. likwidacji min (UNMAS).

REKLAMA

Aktor przyjął tę funkcję w siedzibie ONZ w Nowym Jorku we wtorek czasu lokalnego. “Miał pan licencję na zabijanie, a teraz daję panu licencję na ratowanie” – powiedział nominując Craiga sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun.

Zadaniem Craiga będzie wspieranie kampanii na rzecz likwidacji min i podnoszenie świadomości na rzecz działań UNMAS. Będzie pełnił tę rolę przez trzy lata.

Podczas ceremonii aktor powiedział, że z pokorą przyjmuje możliwość pracy razem z osobami, które “ryzykują codziennie życiem po to, by pomóc zwykłym ludziom wieść normalne życie”.

Jak przypomina w środę “Guardian”, kilka gwiazd filmowych wspiera ONZ w jej działaniach. Angelina Jolie jest specjalną wysłanniczką Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, Leonardo DiCaprio otrzymał funkcję posłańca na rzecz pokoju, a Emma Watson jest ambasadorką dobrej woli w organizacji ONZ Kobiety. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2117974529 views

REKLAMA

2117974667 views

REKLAMA

REKLAMA

2119771028 views

REKLAMA

2117974755 views

REKLAMA

2117974828 views

REKLAMA

2117974895 views