REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Czterech Chińczyków oskarżono o szpiegowanie na rzecz Korei Płn.

Czterech Chińczyków oskarżono o szpiegowanie na rzecz Korei Płn.

-

Czterech Chińczyków oskarżono zaocznie w USA o szpiegowanie na rzecz północnokoreańskich podmiotów “zaangażowanych w rozprzestrzenianie broni masowego rażenia” – poinformował we wtorek zastępca prokuratora generalnego ds. bezpieczeństwa narodowego John Demers.

Właściciel chińskiej firmy Dandong Hongxiang Industrial Development, Ma Xiaohong, oraz jej dyrektorzy – Zhou Jianshu, Hong Jinhua i Luo Chuanxu – zostali zaocznie postawieni w stan oskarżenia w poniedziałek przez wielką ławę przysięgłych (grand jury) stanu New Jersey.

REKLAMA

Według resortu sprawiedliwości oskarżeni nie zostali ujęci i przebywają prawdopodobnie w Chinach.

Akt oskarżenia głosi, że za pomocą bardzo licznych firm wydmuszek oskarżeni wspierali północnokoreański bank KKBC, który od 2009 roku jest odcięty, w ramach sankcji gospodarczych, od transakcji w dolarach.

W maju na 20 lat więzienia w związku z zarzutami o szpiegostwo na rzecz Chin, osłabianie bezpieczeństwa USA i składanie fałszywych zeznań skazano Kevina Patricka Mallory’ego, który był wieloletnim współpracownikiem Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA).

W marcu były agent amerykańskiego wywiadu wojskowego DIA Ron Rockwell Hansen przyznał się do szpiegowania na rzecz Pekinu, a 2 maja do szpiegostwa dla ChRL przyznał się zatrzymany w styczniu inny były agent CIA, 53-letni Jerry Chun Shing Lee. (PAP)

fot.ALEXANDER BECHER/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks