REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaCzarne chmury nad reformą?

Czarne chmury nad reformą?

-

Nie będzie głosowania bez poparcia republikanów w Izbie

Pod naciskiem konserwatywnych członków Izby Reprezentantów przeciwnych reformie imigracyjnej marszałek Izby John Boehner powiedział we wtorek, że nie widzi możliwości wniesienia propozycji ustawy imigracyjnej na forum Izby bez uzyskania poparcia większości republikanów. 

fot. 123RF Stock Photo
fot. 123RF Stock Photo

REKLAMA

Do tej pory Boehner unikał odpowiedzi na pytanie, jakie stanowisko zajmie Izba w sprawie reformy imigracyjnej. Nie udzielał też jednoznacznej odpowiedzi, czy zgodzi się na głosowanie, nawet jeśli nie zgromadzi przynajmniej połowy głosów poparcia spośród 234 republikańskich kongresmanów.

Ustawa pod znakiem zapytania

Senat rozważa swoją wersję ustawy imigracyjnej, podczas gdy komentarz marszałka Izby stawia pod znakiem zapytania możliwość zatwierdzenia przez Kongres jakiejkolwiek propozycji reformy imigracyjnej.

Warunek, że ustawa musi spotkać się z akceptacją większości republikańskich kongresmanów jest jeszcze jedną przeszkodą przed propozycją legislacyjną, która i tak z trudem broni się w podzielonym Kongresie.

Republikańscy członkowie Izby nie mają jednogłośnej opinii w tej kwestii i wielu z nich może w głosowaniu sprzeciwić się legalizacji 11 mln nieudokumentowanych imigrantów i wyznaczenia im drogi do obywatelstwa. Czołowi kongresmani republikańscy zdecydowanie sprzeciwiają się dwupartyjnej propozycji wniesionej na forum Senatu. W zamian proponują taką wersję, która położyłaby większy nacisk na kwestię zabezpieczenia granic.

Priorytet bez zmian

Boehner rozmawiał z reporterami po zakończeniu cotygodniowej konferencji z udziałem republikańskich kongresmanów. Na spotkaniu za zamkniętymi drzwiami marszałek zapewniał jej uczestników, że „plotka głosi w tym tygodniu, że nosi się z zamiarem potajemnego wniesienia pod obrady propozycji ustawy imigracyjnej bez uzyskania poparcia większości republikanów”.

„Jednym z naszych priorytetów niezmiennie jest zabezpieczenie granic. Zapewniam, że nie mam zamiaru proponować ustawy, która nie doprowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa naszych granic. Tak się z całą pewnością nie zdarzy” – oświadczył Beohner.

Senator Dick Durbin z Illinois pytany, czy słowa Boehnera oznaczają, że szanse na zatwierdzenie reformy imigracyjnej praktycznie spadły do zera odparł: „Mam nadzieję, że nie. Doszliśmy w Senacie do porozumienia w sprawie kompleksowej reformy imigracyjnej przy ścisłej współpracy obu partii. Myślę, że marszałek Boehner pamięta o tym, że sukces tej propozycji w Izbie również zależy od dwupartyjnego poparcia. Jeśli upiera się przy wyłącznie republikańskiej propozycji, to szanse na sukces są znikome”.

Wkrótce izbowa wersja ustawy

Siedmioosobowa grupa kongresmanów – trzech republikanów i czterech demokratów – wciąż pracuje nad izbową wersją kompleksowej ustawy imigracyjnej, zbliżonej w wielu punktach do wersji senackiej. W tym, wytyczającej nieudokumentowanym imigrantom drogę do obywatelstwa. Z dobrze poinformowanych źródeł wynika, że pełna wersja ustawy może zostać ogłoszona jeszcze w tym tygodniu.

Republikańscy przywódcy Izby zapowiedzieli, że 10 lipca odbędą kolejną konferencję, by przedyskutować dalsze kroki w kwestii reformy. Z kolei senaccy liderzy demokratów mają nadzieję na głosowanie nad ustawą imigracyjną zanim Kongres odroczy swe obrady z okazji Święta Niepodległości 4 Lipca.

Podzielone opinie Amerykanów

Tymczasem ujawnione we wtorek wyniki sondażu CNN/ORC wykazują, że tylko nieco ponad połowa Amerykanów popiera senacką wersję ustawy. 51 proc. ankietowanych opowiada się za taką propozycją, która zwiększy zabezpieczenie granic i stworzy drogę do obywatelstwa dla nieudokumentowanych imigrantów. 45 proc. respondentów wyraziło sprzeciw wobec tych propozycji.

(ak)

12 KOMENTARZE

 1. Jasio jaki ty legalny jestes ,dostales pewnie papiery po babce co obmywala jakas „obywatelke” mieszkala w bejsmencie az sie doczekala ustawy Regana. Osobiscie bez zadnych koneksji ,malzenstw tak sie sklada ze jestem obywatelem. Inzynier informatyki bardzo szybko dostanie tutaj
  zielona karte.Poza tym wiesz jak w bolach rodzil sie ten kraj, jesli nie to Ci chetnie pomoge w twoich zaleglosciach historycznych, „legalny rzad ” mozna tak przyjac ,przekazywal przyszlym obywatelom tysiace hektarow ziemi rdzennych obywateli Usa.Jedynym obowiazkiem takiego farmera bylo wyczyszczenie terenu z rdzennych wlascicieli tych ziem,a najlepiej oskalopwaniu wiekszosci wliczajac dzieci.Zatem taki Meksykanin potomek Indian prawde mowiac jest u siebie.Czyli aby Ty jestes prawdziwym 100 obywatelem czy moze intruzem ?
  I nie mow mi tu ze to bylo setki lat temu bo to samo mozna by powiedziec o holokauscie to bylo dawno i nie prawda.Poza tym powiedz mi kto tutaj wykonuje najczarniejsza prace za place minimala Ameryka brudem i syfem zarosnie jesli wyrzuci nielegalnych to jest dla niej najlepszy biznes. Widziales kiedys amerykanina zapiepszajacego i koszacego trawniki jak Ci nielegani Meksykanie za 10 $ na godz? Wiesz jak bardzo szybko mozna stad wyrzucic nielegalnych wystarczy przy wplacaniu czeka w banku poprosic o SSN sami wyjada.Czemu sie tak nie dzieje dlatego ze to jest najlepszy biznes Usa .Zapiepszaja bez ubezpieczenia bez socialu i placa podatki.
  Bylem caly czas za ustawa emig. ale teraz czytajac takich wiesniakow jak ty jestem przeciw
  jak wyjada zarosniecie brodem i syfem.A i tak za 20 lat bedziesz spiewal hymn po Hiszpansku.
  Tez stad spadam czytajac takich glabow jak ty plaujacych takze na obywateli Polski. Zal mi Cebie Jelopie pozdrow babke .Adios Gringo

REKLAMA

2114923438 views

REKLAMA

2114923670 views

REKLAMA

REKLAMA

2116720060 views

REKLAMA

2114923810 views

REKLAMA

2114923909 views

REKLAMA

2114924017 views