REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka "Curbside pickup" coraz bardziej popularną formą zakupów

“Curbside pickup” coraz bardziej popularną formą zakupów

-

W trakcie epidemii coraz więcej Amerykanów zamawia jedzenie na wynos oraz korzysta z “curbside pickup” – zakupów towarów online, by odebrać je potem samochodem – wynika z badań ośrodka Gallup.

Opublikowane we wtorek badania wykazują, że między 11 a 17 maja 44 proc. Amerykanów zamówiło jedzenie na wynos. To wzrost o 18 punktów procentowych w porównaniu z przełomem marca i kwietnia.

REKLAMA

Podobny przyrost – o 17 punktów procentowych – odnotowano w przypadku “curbside pickup”. Tego rodzaju transakcje w połowie maja zawarło ok. 36 proc. Amerykanów.

“Curbside pickup” polega na zamówieniu produktu online, często przy pomocy dedykowanej do tego aplikacji. Następnie odbiera się towar pod sklep od pracowników.

Taki rodzaj sprzedaży zapewnia minimalny kontakt z klientem i przez wielu chwalony jest jako optymalny w trakcie epidemii. W swojej ofercie ma go m.in. sieć sklepów Walmart. Po transakcji możliwa jest ewentualna wymiana produktu – również przy wykorzystaniu samochodu.

Proces odmrażania gospodarki w niektórych stanach rozpoczął się już pod koniec kwietnia; teraz obejmuje już niemal cały kraj.

Restauracje oraz sklepy przystosowują się do nowych okoliczności – do lokali wpuszczana jest mniejsza liczba osób; często obowiązkowe są maseczki. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks