REKLAMA

2132419958 views

REKLAMA

2132419956 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaCuomo miał namawiać do priorytetowego traktowania wpływowych ludzi przy testach na Covid-19

Cuomo miał namawiać do priorytetowego traktowania wpływowych ludzi przy testach na Covid-19

-

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo mówił rzekomo swym współpracownikom, aby przy poddawaniu testom na Covid-19 priorytetowo traktowali wpływowych ludzi, w tym jego rodzinę – twierdzą amerykańskie media. Zaprzecza temu administracja stanu Nowy Jork.

O zarzutach wobec gubernatora, a także stanowego komisarza ds. zdrowia Howarda Zuckera, powiadomiły w czwartek media, powołując się na lokalny dziennik „Albany Times Union”. Twierdzi on, że na początku pandemii testy przeprowadzono m.in. u brata Cuomo, Chrisa, prezentera CNN, ich matki i co najmniej jednej z sióstr.

REKLAMA

Poddano testom też Ricka Cottona, dyrektora kompleksu Port Authority w Nowym Jorku i New Jersey zarządzającego m.in. portami, lotniskami, systemem autostrad, oraz Patricka Foye, szefa Metropolitalnego Urzędu Transportowego (MTA) w Nowym Jorku. Testowano także niektórych członków mediów i ustawodawców stanowych.

Doradca Cuomo Richard Azzopardi nazwał w rozmowie z gazetą jej doniesienia oszukańczymi i zniekształcającymi sytuację. Określił je jako „przebiegłą próbę przepisywania przeszłości na nowo”.

„Na początku tej pandemii, kiedy kładziono duży nacisk na monitorowanie kontaktów, robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby testować ludzi, w niektórych przypadkach udając się od drzwi do drzwi ich domów, w takich miejscach jak New Rochelle. Pobieraliśmy próbki od osób, które przypuszczalnie miały kontakt z Covid, w celu zidentyfikowania przypadków i zapobieżenia kolejnym” – wyliczył Azzopardi.

Twierdził on, że byli to przedstawiciele ogółu społeczeństwa, w tym ustawodawcy, dziennikarze, pracownicy państwowi i ich rodziny, wobec których istniały obawy o zarażenie wirusem i możliwość rozprzestrzeniania go dalej.

Według Fox News stanowy Departament Zdrowia odrzucił prośby o komentarz kierowane do Zuckera oraz epidemiologa Eleanory Adams, którzy rzekomo badali brata Cuomo.

„Prosicie specjalistów, którzy złożyli przysięgę, że będą chronić prywatność pacjenta, aby złamali tę przysięgę. (…) Przetestowano ponad 43 miliony nowojorczyków, a komentowanie któregokolwiek z nich byłoby poważnym naruszeniem etyki lekarskiej. Zbudowaliśmy wiodącą w kraju infrastrukturę testową, aby zapewnić, że każdy, kto potrzebuje testu, może go otrzymać” – oznajmił cytowany przez Fox News rzecznik wydziału zdrowia Gary Holmes.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2129524382 views

REKLAMA

REKLAMA

2129524397 views

REKLAMA

REKLAMA

2131320717 views

REKLAMA

2129524407 views

REKLAMA

2129524410 views

REKLAMA

2129524414 views