REKLAMA

2118688231 views

REKLAMA

2118688229 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaCruz wybrał Carly Fiorinę na kandydatkę na wiceprezydenta

Cruz wybrał Carly Fiorinę na kandydatkę na wiceprezydenta

-

Carly Fiorina fot.Jim Lo Scalzo/EPA
Carly Fiorina fot.Jim Lo Scalzo/EPA

Rywal Donalda Trumpa do republikańskiej nominacji prezydenckiej, konserwatywny senator z Teksasu Ted Cruz, poinformował w środę, że jeśli uzyska tę nominację, powierzy Carly Fiorinie, byłej wybitnej osobistości w biznesie, kandydowanie na wiceprezydenta.

REKLAMA

Cruz, który doznał w ub. wtorek serii bolesnych porażek w starciu z Trumpem w prawyborach w 5 stanach, określił Fiorinę jako “zdecydowaną bojowniczkę” o konserwatywne wartości, która wie jak tworzyć miejsca pracy i która będzie jego cenną sojuszniczką w kampanii.

Reuter ocenia, że Fiorina, była dyrektor zarządzająca (CEO) koncernu Hewlett Packard, pomoże Cruzowi w walce o głosy kobiet a także w bardzo ważnych prawyborach w Kalifornii 7 czerwca.

61-letnia Fiorina sama początkowo brała udział w wyścigu do Białego Domu. Jednak w lutym br. wycofała się z dalszej walki po prawyborach w stanie New Hampshire, w którym zajęła dopiero siódme miejsce. Miesiąc później poparła Cruza i ostro krytykowała rywali, zwłaszcza czołową kandydatkę Demokratów Hillary Clinton.

Zdaniem komentatorów tak wczesna decyzja Cruza komu powierzy kandydowanie na wiceprezydenta jest próbą “pozbierania się” po wtorkowych porażkach, które zbliżyły Trumpa do ostatecznego zwycięstwa na krajowej konwencji Partii Republikańskiej w lipcu.

Trump ma obecnie zapewnione głosy 987 delegatów a Cruz 562. Do uzyskania nominacji niezbędne są głosy minimum 1237 delegatów.

Zazwyczaj kandydaci do nominacji prezydenckiej swojej partii ogłaszają nazwisko swojego partnera wyborczego dopiero po zapewnieniu sobie wystarczającej do uzyskania nominacji liczby głosów delegatów na konwencję.

Trump określił pogardliwie decyzję Cruza jako “oczywiste marnowanie czasu” oraz jako “desperacką próbę uratowania upadającej kampanii przez dużo mówiącego, ale nic nie robiącego polityka”. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2118012450 views

REKLAMA

2118012586 views

REKLAMA

REKLAMA

2119808945 views

REKLAMA

2118012672 views

REKLAMA

2118012745 views

REKLAMA

2118012812 views