REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaCosby formalnie pozwany przez kobietę o molestowanie w 1974 r.

Cosby formalnie pozwany przez kobietę o molestowanie w 1974 r.

-

Amerykański aktor komediowy Bill Cosby został we wtorek pozwany przez Judith Huth o molestowanie seksualne w 1974 r., gdy była 15-latką. To pierwsze formalne zarzuty wobec aktora, którego w ostatnich tygodniach wiele kobiet oskarżało o napaści na tle seksualnym.

W pozwie złożonym przed sądem w Los Angeles napisano, że Huth i jej 16-letnia przyjaciółka zostały najpierw poczęstowane “kilkoma drinkami” w klubie tenisowym Cosby’ego, a następnie zabrane do Playboy Mension, rezydencji założyciela magazynu “Playboy” Hugh Hefnera. To tam, w jednym z pokojów, nastolatka miała być molestowana przez Billa Cosby’ego.

REKLAMA

“To traumatyczne zdarzenie, w tak młodym wieku, spowodowało u powódki psychologiczne szkody i psychiczne cierpienie, co było przyczyną jej poważnych problemów przez całe życie” – napisano w uzasadnieniu skargi.

Kobieta odbierająca telefon w biurze Martina Singera, adwokata Cosby’ego, powiedziała, że mecenas nie komentuje sprawy – podała agencja Reutera. Od początku skandalu Singer mówił, że jego klient nie ma sobie nic do zarzucenia, a oskarżenia są oszczercze.

Pozew przyszedł do sądu dzień po tym, jak Cosby zrezygnował z zasiadania w radzie Uniwersytetu Temple w Filadelfii, jego macierzystej uczelni. W ciągu ostatnich kilku tygodni około 17 kobiet oskarżyło nieformalnie Cosby’ego o molestowanie seksualne.

Cosby był już oskarżony o ten czyn w 2005 r. Wówczas oskarżycielka, Andrea Constand, miała otrzymać nieujawnioną sumę pieniędzy i sprawa nigdy nie dotarła do sądu.

77-letni obecnie aktor przez wiele lat był bohaterem bardzo popularnego telewizyjnego serialu komediowego “Bill Cosby Show”.(PAP)

Na zdjęciu: Bill Cosby fot.Jeff Kowalsky/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2116346028 views

REKLAMA

REKLAMA

2116346240 views

REKLAMA

REKLAMA

2118142616 views

REKLAMA

2116346360 views

REKLAMA

2116346448 views

REKLAMA

2116346542 views