REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Comey nie przeprasza, ale żałuje, że wymienił Polskę z nazwy (ZOBACZ WIDEO)

Comey nie przeprasza, ale żałuje, że wymienił Polskę z nazwy (ZOBACZ WIDEO)

-

James Comey fot.Peter Foley/EPA
James Comey fot.Peter Foley/EPA

W swej pierwszej publicznej wypowiedzi na temat kontrowersji, jakie wywołało jego przemówienie o Holokauście, dyrektor FBI James Comey powiedział, że żałuje, iż wymieniał nazwy państw, ale nie przeprosił Polski i podtrzymał swoją opinię o kolaboracji z nazistami.

REKLAMA

“Nie powiedziałem, że Polska była odpowiedzialna za Holokaust. W pewnym sensie żałuję bardzo, że w ogóle wymieniałem jakiekolwiek kraje, bo to oderwało uwagę niektórych od mojej głównej myśli” – powiedział Comey we wtorek w Knoxville, zapytany przez kanał Wate-TV, lokalną telewizję powiązaną z siecią ABC.

Zgodnie z relacją umieszczoną na portalu tej telewizji, Comey, zapytany czy przeprasza Polskę za swe słowa, powiedział “nie”.

Przyznał natomiast, że “martwi się trochę”, iż w niektórych krajach został źle zrozumiany. “Nie ma wątpliwości, że ludzie w Polsce bohatersko stawiali opór nazistom, a niektórzy ludzie bohatersko chronili Żydów, ale nie ma również wątpliwości, że w każdym kraju okupowanym przez nazistów byli ludzie, którzy kolaborowali z nazistami” – dodał.

To pierwsza publiczna wypowiedź Comeya, od kiedy z Polski popłynęły protesty i wezwania do przeprosin w związku z jego wystąpieniem wygłoszonym 15 kwietnia podczas organizowanych przez Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie obchodów Dnia Pamięci o Holokauście. W przemówieniu tym, przedrukowanym przez dziennik “Washington Post”, Comey wyraził opinię, że najbardziej przerażającą lekcją Holokaustu jest to, iż pokazał on, że ludzie są w stanie zrezygnować z indywidualnej moralności i przekonać się do prawie wszystkiego, poddając się władzy grupy. “W ich mniemaniu mordercy i ich wspólnicy z Niemiec, Polski, Węgier i wielu, wielu innych miejsc nie zrobili czegoś złego. Przekonali siebie do tego, że uczynili to, co było słuszne, to, co musieli zrobić” – dodał Comey.

Te słowa zostały dość powszechnie skrytykowane w Polsce. Ambasador Polski w USA Ryszard Schnepf wysłał już w piątek wieczorem do Comeya list “w związku z niedopuszczalną wypowiedzią dyrektora FBI, który w swoim wystąpieniu zasugerował współodpowiedzialność Polaków za Holokaust”, a ambasador USA w Polsce Stephen Mull został wezwany w niedzielę do złożenia wyjaśnień w MSZ. Szef polskiej dyplomacji Grzegorz Schetyna jeszcze w poniedziałek oczekiwał od władz USA zamknięcia sprawy wypowiedzi Comeya i mówił, że Polska liczy na przeprosiny za “niefortunne słowa”.

Jak dotąd Polska nie usłyszała jednak przeprosin. Jak powiedziano PAP w środę w ambasadzie RP, placówka ta wciąż nie otrzymała żadnej odpowiedzi na list Schnepfa. Ambasada odmówiła komentarza na temat najnowszej wypowiedzi Comeya.

Z Waszyngtonu Inga Czerny (PAP)

Nagranie stacji Wate-TV:

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

3 KOMENTARZE

 1. Jak widać FBI niestety NIE jest wiarogodną instytucja w USA na bazie której system (nie)sprawiedliwości w USA NIE może się opierać skoro sam dyrektor FBI bezczelnie publicznie KŁAMIE i do tego z uporem MANIAKA NIE chce się do przyznać. Nawet jak James Comey został PODPUSZCZONY i WYMANEWROWANY przez propagandę zainstalowaną w Muzeum Holocaustu a potem tą propagande używa w życiu publicznym to nawet przepraczanie nie zmienia sytuacji, że mimo wszystko jest NIE uczciwy.
  W Muzeach Holokaustu jest MNUSTWO celowych PRZEKŁAMAŃ historycznych aby spreparocwac MIT jeszcze bardziej tragiczny niż on był w rzeczywistości, dlatego NIE MOŻNA uznawać za prawde obiektywną to co jest prezentowane w tych “muzeach holocaustu”. Niestety ale dyrektor FBI James Comey NIE rozróżnia prawdy od fałszu, a w dodatku stał się PROPAGATOREM i MENTOREM tego zakłamania.
  Dyrektor FBI James Comey dał się WYMANIPULOWAC żydoskiej propagandzie zainstalowanej w Muzeum Holocaustu.
  Taka sytuacja sugeruje na 100% że w USA przeciętni pracownicy FBI też FABRYKUJĄ kłamstwa w przeprowadzonych dochodzeniach kryminalnych.

  Jak to wiadome, że ryba PSUJE się od głowy i jeśli sam dyrektor FBI publicznie KŁAMIE i opowiada BREDNIE to znaczy, że NIE nadaje się na zajmowane stanowisko , gdyż to czyni cały resort FBI jako bardzo NIE wiarogodny i widocznie jest NIE wiarogodny.

  Czy KŁAMSTWA szefa FBI mogą by przebaczane ? Z cała pewnością NIE, gdyż to podważa CAŁKOWICIE wiarogodnośc całej tej instytucji, która MUSI by czysta i klarowana bez jakich kolwiek zastrzeżeń.

  NIESTETY ale dyrektora FBI James Comey NIE spełnia kryterów elementarnej uczciwości i NIE nadaje się na zajmowane stanowisko w centralnej administracji USA.

  Prace organów ścigania FBI to NIE jest jakieś uprawianie POLITYKI, gdzie w polityce usiłuje teraz nieomal każdy polityk MANIPULOWIĆ za pomocą KŁAMSTW, aby tym sposobem wyeliminowac oponenta politycznego lub jego oszukać.
  Praca pracownika FBI to to NIE jest kampania wyborcza, aby PRZYPODOBAĆ się publiczce wiec jej się opowiada bajki i obiecuje różne “gruszki na wierzbie” aby się tej publiczce PODLIZAĆ aby by POPIERANYM i utrzymać się na zajmowanym stanowisku chociaż ktoś NIE MA kwalifikacji moralnych do zajmowania takowego stanowiska.

  Obywatele amerykańscy polskiego pochodzenia MUSZĄ STANOWCZO zarządac poddania się do DYMISJI tak NIE moralnego człowieka jakim jest Dyrektora FBI James Comey, gdyż on GENERUJE bardzo POWAŻNE KONFLIKTY społeczne w obecnym USA.

  Jeśli w ciągu najbliższych 2 tygodni James Comey NIE zrezygnuje ze zajmowanego stanowiska to Polonia Amerykanska MUSI opublikować LIST OTWARTY do samego Prezydenta USA z kategorycznym żądniem ODWOŁANIA James Comey ze stanowiska Dyrektora FBI w USA.

  Obecny dyrektor FBI James Comey WYKAZAŁ niepodważalną swoją NIE udolnośc w kierowaniu resoretem FBI co właśnie WYGENEROWAŁO przez BARDZO ŻLE zarządzanych funkcjonariuszy FBI w stanach południowych bardzo poważnego KONFLIKTU pomiędzy czarnymi i białymi obywatelami USA.
  Polonia Amerykańska MUSI DOKŁADNIE przebadać jego działanośc tzn. zrobić spis WSZYSTKICH przewinień oraz ZANIECHAN obecnego NIE udolnego dyrektora FBI, które swoim postepowaniem, a tym też KŁAMSTWAMI wygenerował KONFLIKTY społeczne w USA oraz śmierc amerykańskich obywateli, tak aby Prezydent USA miał podstawy do jego ZDYMISJONOWANIA ze zajmowanego stanowiska dyrektora FBI.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks