REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Colin Powell poparł kandydaturę Joe Bidena w wyborach prezydenckich

Colin Powell poparł kandydaturę Joe Bidena w wyborach prezydenckich

-

Colin Powell, były sekretarz stanu w administracji republikańskiego prezydenta George’a W. Busha, zapowiedział w niedzielę, że w listopadowych wyborach szefa państwa odda głos na Joe Bidena, murowanego kandydata Partii Demokratycznej.

“Moje poglądy na sprawy społeczne i polityczne są bardzo bliskie tych, jakie prezentuje Joe Biden. Pracowałem z nim przez 35-40 lat. I teraz on jest kandydatem i będę na niego głosował” – powiedział Powell w wywiadzie dla telewizji CNN.

REKLAMA

2147483647 clicks

Zaznaczył, że uważa Trumpa za nieskutecznego prezydenta; przypomniał, że nie głosował na niego w poprzednich wyborach i ocenił, że od tamtego czasu sytuacja w kraju się pogorszyła.

Powell jest pierwszą tak ważną osobą związaną z Partią Republikańską, która publicznie poparła kandydaturę Bidena – zauważa agencja Reutera.

Powell przewodniczył kolegium połączonych szefów sztabu amerykańskiej armii podczas pierwszej wojny w Zatoce Perskiej w 1991 r., a później sprawował m.in. stanowisko sekretarza stanu w administracji George’a W. Busha.

Po wtorkowych prawyborach w siedmiu stanach i w Dystrykcie Kolumbii Joe Biden spełnia wszystkie formalne warunki, by uzyskać nominację Partii Demokratycznej na jej kandydata w wyborach prezydenckich. Biden jest niekwestionowanym faworytem do nominacji już od kwietnia, gdy z wyścigu do fotela prezydenckiego wycofał się jego główny rywal, senator Bernie Sanders. Niemniej dopiero w piątek byłemu wiceprezydentowi USA udało się przekroczyć wymagany próg 1991 delegatów torujący drogę do nominacji.(PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Najbardziej przykre jest to, że generał Powell nie ma pojęcia co dzieje się obecnie w USA. Jego uzasadnienie głosowania na Bidena to potwierdza. Powell nie pracował w adminstacji Trumpa i uczciwie przyznał, że od początku był przeciwny jego kandydaturze. Natomiast Kelly i Mattis pracowali w administracji Trumpa i mogą odczuwać osobistą niechęć do niego. Jednak nie powinni do tego mieszać konstytucji, bo prezydent może użyć wojska w sytuacjach drastycznego zagrożenia bezpieczństwa publicznego. W niedawnej historii prezydent Johnson użył wojska dwa razy, a prezydent G.H.W.Busch jeden raz i nikt nie zarzucał im złamania konstytucji. Generałowie Kelly i Mattis nie powinni swojej osobistej niechęci do Trumpa podpierać konstytucją.

REKLAMA

2131888114 views

REKLAMA

REKLAMA

2131888129 views

REKLAMA

REKLAMA

2133684449 views

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa

Hubert Dybiński

Sebastian Skoczeń

REKLAMA

2131888139 views

REKLAMA

2131888142 views

REKLAMA

2131888146 views