REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaCNN zwolniła z pracy brata b. gubernatora stanu Nowy Jork

CNN zwolniła z pracy brata b. gubernatora stanu Nowy Jork

-

Stacja telewizyjna CNN rozwiązała w sobotę umowę z Chrisem Cuomo, bratem b. gubernatora stanu Nowy Jork, w związku z podejmowanymi przez dziennikarza „próbami wybielenia brata” – podało boiuro prasowe CNN. Andrew Cuomo jest oskarżany o molestowanie seksualne.

Przed swym ostatecznym zwolnieniem Chris Cuomo, prezenter i gospodarz dziennika informacyjnego nadawanego o godz. 9 pm, był przez pewien czas zawieszony w obowiązkach.

REKLAMA

„Zwróciliśmy się do kancelarii adwokackiej o zbadanie sprawy, a następnie podjęliśmy decyzje o rezygnacji z jego usług w trybie natychmiastowym” – wyjaśniono w komunikacie opublikowanym na Twitterze. „W trakcie dochodzenia ujawnione zostały kolejne informacje” obciążające dziennikarza.

Z dokumentów opublikowanych po zakończeniu śledztwa zleconego przez Zgromadzenie Stanowe Nowego Jorku, które przyniosły „przytłaczające dowody” na molestowanie seksualne kobiet przez byłego gubernatora, wynika też, że Chris Cuomo doradzał swemu bratu, jak wyjść z opresji, co kierownictwo CNN uznało za nie licujące z etyką dziennikarską.

„Dokumenty te, w które wcześniej nie mieliśmy wglądu, skłaniają do postawienia bardzo poważnych pytań” – powiedział jeszcze we wtorek rzecznik stacji, wskazując zarazem, że zaangażowanie dziennikarza w obronę brata było „szersze niż pierwotnie zakładaliśmy”.

51-letni Chris Cuomo nigdy nie zaprzeczał, że starał się pomóc starszemu bratu. Podczas przesłuchań w lipcu zadeklarował, że zrobiłby wszystko, o co poprosiłby go jego 64-letni brat.

O molestowanie seksualne, jakiego Cuomo starszy dopuszczał się na przestrzeni ponad dekady, oskarża go w sumie 11 kobiet. W październiku Andrew Cumo został uznany winnym agresji seksualnej wobec swej dawnej współpracownicy. Do molestowania doszło w grudniu 2020 r.

22 listopada Zgromadzenie Stanowe Nowego Jorku ogłosiło wyniki dochodzenia, które zawierało „miażdżące dowody” na molestowanie seksualne kobiet przez byłego gubernatora. Znalazły się tam również inne zarzuty. Raport niższej izby stanowego parlamentu Nowego Jorku obwinia Cuomo m.in. o wykorzystywanie podległych mu osób w przygotowaniu w godzinach pracy jego książki na temat Covid-19.

Dochodzenie w sprawie Chrisa Cuomo, brata gubernatora, nie zostało jeszcze zakończone i będzie kontynuowane mimo jego zwolnienia ze stacji – zapewnia kierownictwo CNN. (PAP)

REKLAMA

2115403018 views

REKLAMA

2115403250 views

REKLAMA

REKLAMA

2117199640 views

REKLAMA

2115403390 views

REKLAMA

2115403489 views

REKLAMA

2115403597 views