REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaCNN: domniemani rosyjscy hakerzy zaatakowali "NYT" i inne media

CNN: domniemani rosyjscy hakerzy zaatakowali „NYT” i inne media

-

fot.Bodo Marks/EPA
fot.Bodo Marks/EPA

Hakerzy pracujący zapewne dla rosyjskiego wywiadu przeprowadzili serię cyberataków, których celem padli dziennikarze „New York Timesa” i innych amerykańskich mediów – poinformowała we wtorek CNN, powołując się na źródła we władzach USA.

Ataki, stwierdzone w minionych miesiącach, są przedmiotem dochodzenia FBI i innych amerykańskich agencji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Według źródeł CNN śledczy sądzą, że za atakami stoi rosyjski wywiad, a rosyjscy hakerzy wzięli na cel media w ramach szerszej akcji, która skoncentrowała się na Partii Demokratycznej.

REKLAMA

FBI odmówiła komentarza. Rzeczniczka „NYT” nie potwierdziła ani tych konkretnych ataków, ani śledztwa. Zapewniła jedynie, że „podobnie jak większość mediów” „NYT” podejmuje kroki, aby zabezpieczyć się przed atakami.

CNN pisze, że ataki na dziennikarzy „wpisują się w widoczny wzrost liczby cyberataków w minionym roku wymierzonych w podmioty spoza amerykańskich agencji rządowych”.

Ataki hakerskie przypisywane Rosjanom znalazły się w centrum uwagi od kiedy WikiLeaks opublikował e-maile Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej (DNC) na kilka dni przed konwencją Demokratów, na której Hillary Clinton formalnie miała zostać kandydatką partii w wyborach prezydenckich. Sztab wyborczy Clinton oświadczył, że wskazuje to, iż Rosja w wyborczym wyścigu w USA sprzyja rywalowi byłej sekretarz stanu – Donaldowi Trumpowi.(PAP)

REKLAMA

2102961945 views

REKLAMA

2102962178 views

REKLAMA

2104758570 views

REKLAMA

2102962321 views

REKLAMA

2102962421 views

REKLAMA

2102962530 views