0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaClinton wygrała prawybory w Portoryko

Clinton wygrała prawybory w Portoryko

-

Hillary Clinton fot.Ifran Khan/Pool/EPA
Hillary Clinton fot.Ifran Khan/Pool/EPA

Hillary Clinton wygrała w niedzielę prawybory Partii Demokratycznej w Portoryko i jest już bardzo blisko zapewnienia sobie nominacji prezydenckiej – poinformowały amerykańskie media.

REKLAMA

Jak podały stacje CNN i NBC, po przeliczeniu ok. 20 proc. głosów, w prawyborach w Portoryko, karaibskiej wyspie, która jest tzw. wspólnotą stowarzyszoną z USA, Clinton otrzymała 64 proc., a jej jedyny rywal, senator ze stanu Vermont Bernie Sanders – 36 proc.

Byłej szefowej amerykańskiej dyplomacji brakuje już tylko około 20 głosów delegatów, by zapewnić sobie poparcie 2383 delegatów niezbędnych do zdobycia nominację Partii Demokratycznej w listopadowych wyborach prezydenckich.

Prawdopodobnie już w najbliższy wtorek, kiedy odbędą się kolejne prawybory, Clinton zdobędzie te głosy i zada ostateczny cios kampanii Sandersa.

Demokraci i Republikanie głosować będą w Kalifornii, New Jersey, Montanie, Nowym Meksyku, Dakocie Południowej, a także, ale tylko Demokraci, w Dakocie Północnej. Oczekuje się, że już w New Jersey, na trzy godziny przed zamknięciem lokali wyborczych w Kalifornii, Hillary Clinton zapewni sobie nominację Partii Demokratycznej.

W prawyborach w Partii Republikańskiej pozostał już tylko jeden kandydat: ekscentryczny miliarder Donald Trump. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2127097366 views

REKLAMA

REKLAMA

2127097383 views

REKLAMA

REKLAMA

2128893703 views

REKLAMA

2127097393 views

REKLAMA

2127097397 views

REKLAMA

2127097401 views