REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaCiężarna kobieta odłączona od aparatury podtrzymującej życie

Ciężarna kobieta odłączona od aparatury podtrzymującej życie

-

Ciężarna kobieta, którą sztucznie utrzymywano przy życiu ze względu na ciążę, została w niedzielę odłączona od aparatury. Decyzję zezwalającą na ten krok, na prośbę krewnych Marlize Munoz, podjął w piątek sąd.

Eric i Marlise Munoz z dzieckiem fot. archiwum rodzinne
Eric i Marlise Munoz z dzieckiem fot. archiwum rodzinne – Facebook

REKLAMA

33-letnia Marlise Munoz w listopadzie ubiegłego roku niespodziewanie upadła i od tego czasu nie odzyskała przytomności; zdaniem lekarzy przyczyną mógł być zakrzep. Kobieta była wówczas w 14. tygodniu ciąży.

U 33-latki stwierdzono obumarcie mózgu, jednak szpital podtrzymywał przy życiu jej ciało, argumentując, że według prawa stanu Teksas służby medyczne nie mają prawa odmówić leczenia ratującego życie pacjentkom w ciąży.

Prawa do odłączenia Munoz od aparatury domagał się jej mąż, który pozwał władze szpitala. Twierdził on, że sztuczne podtrzymywanie przy życiu jest sprzeczne z życzeniem jego żony, która była sanitariuszką.

Sąd uznał, że w sensie prawnym Marlise Munoz nie żyje i “dalsze dokonywanie chirurgicznych zabiegów na martwym ciele zakrawa na skandal”. Ponadto – argumentował sędzia – w świetle stanowych przepisów Munoz jako osoba martwa nie może być jednocześnie “ciężarną pacjentką”, a więc nie stosują się do niej przepisy, na które powoływał się szpital.

Szpital na wykonanie zalecenia sądu szpital miał czas do poniedziałku.

Prawnicy męża kobiety powiedzieli, że z dokumentacji medycznej wynika, iż u płodu, który na skutek upadku Marlise Munoz przez pewien czas był pozbawiony dostępu do tlenu, wystąpiły “jednoznaczne nieprawidłowości”.

(PAP)

 

 

REKLAMA

2123330106 views

REKLAMA

REKLAMA

2123330123 views

REKLAMA

REKLAMA

2125126443 views

REKLAMA

2123330133 views

REKLAMA

2123330139 views

REKLAMA

2123330143 views