REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaChwyt reklamowy z Trumpem w tle naraził firmę na straty wizerunkowe

Chwyt reklamowy z Trumpem w tle naraził firmę na straty wizerunkowe

-

fot. WSBT twitter
fot. WSBT twitter

Sieć restauracji „Hacienda Mexican Restaurant” oferujących kuchnię meksykańską, która rozmieściła billboardy z hasłem odwołującym się do kontrowersyjnego pomysłu Donalda Trumpa ws. budowy muru na granicy z Meksykiem, zapowiedziała ich usunięcie do piątku.

Sieć próbowała przyciągnąć klientów hasłem „Najlepsze dania meksykańskie po tej stronie muru”, co było aluzją do obietnic wyborczych kandydata GOP, wśrod których znalazła się zapowiedź zbudowania muru wzdłuż południowej granicy USA, by powstrzymać napływ nielegalnych imigrantów i ograniczyć przemyt narkotyków z Meksyku.

REKLAMA

Wiosną tego roku, walcząc o nominację w listopadowych wyborach prezydenckich, Trump nader często nazywał imigrantów z Meksyku „kryminalistami i gwałcicielami” oraz zapewniał, że zmusi Meksyk do zapłacenia za budowę muru, zwiększając opłaty wizowe dla Meksykanów.

Wykorzystanie kontrowersyjnego pomysłu Trumpa w kampanii reklamowej popularnej w stanie Indiana sieci restauracji wzbudziło pełne oburzenia protesty wśród posługujących się na co dzień językiem hiszpańskim Amerykanów, którzy rozpoczęli bojkot tej sieci.

Wiceprezes „Hacienda Mexican Restaurant” Jeff Leslie przyznał, że kierownictwo firmy nie spodziewało się aż tak zdecydowanej reakcji ze strony hispanojęzycznych klientów.

Dyrektor restauracji „La Casa de Amistad” Sam Centellas w South Bend w stanie Indiana powiedział agencji Associated Press, że billboardy zostały odebrane jako obraźliwe, ponieważ ludzie kojarzą słowo „mur” przede wszystkim z dzieleniem ludzi na płaszczyźnie politycznej i etnicznej.

Wiceprezes zarządu „Hacienda Mexican Restaurant” nie kryje, że 20 restauracji należących do sieci zaczęło ponosić straty, a sprawa feralnego chwytu reklamowego może się położyć cieniem na ich dalszej działalności. Zapowiedział, że do piątku wszystkie 26 billboardów zniknie z ulic. (PAP)

REKLAMA

2102831282 views

REKLAMA

2102831515 views

REKLAMA

2104627907 views

REKLAMA

2102831658 views

REKLAMA

2102831758 views

REKLAMA

2102831867 views