REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaChore dzieci będą mogły przyjmować marihuanę

Chore dzieci będą mogły przyjmować marihuanę

-

W senackim komitecie zdrowia publicznego odbyły się przesłuchania w sprawie wniesionej przez stanową senator Iris Martinez propozycji ustawy dopuszczającej stosowanie medycznej marihuany dla chorych dzieci. W czasie, gdy zeznawała mieszkanka Evanston, jej córka obecna na sali, dostała ataku epilepsji. Komitet opowiedział się za ustawą. 

fot.Robert Lawton/Wikipedia/Borja Iza/Flickr
fot.Robert Lawton/Wikipedia/Borja Iza/Flickr

Matka dziewczynki nie zdając sobie sprawy z tego, co dzieje się z dzieckiem za jej plecami, przekonywała, że nawet jeśli istnieje niewielka szansa na powstrzymanie ataków, to trzeba z niej skorzystać.

REKLAMA

Zeznania składał również Randy Gross, prezes chicagowskiej organizacji walczącej z epilepsją oraz jego żona Nichole Gross. Grossowie są rodzicami cierpiącego na epilepsję 8-letniego Chase’a. By pomóc dziecku wyprowadzili się z Naperville do Kolorado, gdzie może legalnie przyjmować olej z marihuany. Zapewniali, że dzięki marihuanie Chase czuje się znacznie lepiej.

8-osobowy komitet jednogłośnie opowiedział się za ustawą. Decyzję tę obecna na sali publiczność, w tym głównie rodzice chorych dzieci, przyjęli głośnym aplauzem.

Przeciwnicy ustawy, m.in. stanowe stowarzyszenie do walki z alkoholizmem i uzależnieniem od narkotyków (Illinois Alcoholism and Drug Dependence Association) wychodzi z założenia, że dotychczas nie przeprowadzono wystarczająco dogłębnych badań, potwierdzających, że substancja ta nie pozostawia ubocznych skutków na młodym organizmie.

Randy Gross odrzucił te wątpliwości mówiąc, że jego syn stosował wszystkie środki medyczne zatwierdzone przez Federalną Agencję ds. Żywności i Lekarstw. Wszystkie okazały się nieskuteczne.

(eg)

REKLAMA

2095944397 views

REKLAMA

REKLAMA

2095944630 views

REKLAMA

2097741026 views

REKLAMA

2095944779 views

REKLAMA

2095944880 views

REKLAMA

2095944992 views