REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaCDC: w pełni zaszczepieni Amerykanie nie muszą nosić masek na zewnątrz

CDC: w pełni zaszczepieni Amerykanie nie muszą nosić masek na zewnątrz

-

Federalne Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) wydały we wtorek nowe wytyczne dotyczące noszenia masek: w pełni zaszczepieni Amerykanie nie muszą nosić masek na zewnątrz, chyba że przebywają w dużym tłumie obcych osób. Osoby niezaszczepione mogą przebywać na zewnątrz bez masek tylko w niektórych przypadkach.

CDC opublikowało zaktualizowane wytyczne we wtorek 27 kwietnia. Przez większość ubiegłego roku CDC doradzało Amerykanom noszenie masek na zewnątrz, jeśli znajdują się w odległości mniejszej niż 6 stóp od innych osób.

REKLAMA

Nowe wytyczne CDC mówią, że w pełni zaszczepione, ale i niezaszczepione osoby nie muszą nosić masek na zewnątrz, gdy chodzą, jeżdżą na rowerze lub biegają sami lub z członkami swoich gospodarstw domowych. Mogą też chodzić bez masek na małe spotkania na świeżym powietrzu z osobami w pełni zaszczepionymi.

CDC różnicuje jednak wytyczne dla osób w pełni zaszczepionych i niezaszczepionych.

Osoby niezaszczepione – zdefiniowane przez CDC jako te, które nie otrzymały jeszcze obu dawek szczepionki Pfizer lub Moderna, lub jednorazowego preparatu Johnson & Johnson – powinny nosić maski podczas spotkań na świeżym powietrzu, w których uczestniczą inne osoby niezaszczepione. Powinny również nadal używać masek w restauracjach na świeżym powietrzu. Osoby w pełni zaszczepione nie muszą w takich sytuacjach nakładać masek – zaleca CDC.

Niezmienne pozostają wytyczne dotyczące spotkań masowych – maski powinni nosić wszyscy uczestnicy zatłoczonych imprez na świeżym powietrzu, w tym koncertów lub imprez sportowych.

Agencja nadal zaleca maski w zamkniętych miejscach publicznych, takich jak salony fryzjerskie, restauracje, centra handlowe, muzea i kina.

Według danych CDC, około 95,9 mln osób, czyli 28,9 proc. populacji USA zostało w pełni zaszczepionych szczepionką COVID-19 wyprodukowaną przez firmy Pfizer Inc/ BioNTech SE, Moderna Inc i Johnson & Johnson. 42,5 proc. populacji USA lub 141 milionów dorosłych otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki COVID-19.

CDC zapowiedziały łagodzenie wytycznych dla osób zaszczepionych w najbliższym czasie.

(kk)

REKLAMA

2126080483 views

REKLAMA

REKLAMA

2126080500 views

REKLAMA

REKLAMA

2127876820 views

REKLAMA

2126080510 views

REKLAMA

2126080514 views

REKLAMA

2126080518 views