REKLAMA

2132267177 views

REKLAMA

2132267176 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaCDC łagodzi wytyczne dotyczące odległości w szkołach

CDC łagodzi wytyczne dotyczące odległości w szkołach

-

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) złagodziły swoje wytyczne dotyczące dystansu społecznego dla szkół w piątek 19 marca. Uczniowie będą mogli siedzieć w ławkach oddalonych o 3 stopy (niespełna metr) od siebie. To może przyspieszyć powrót dzieci i młodzieży do szkół.

Dotąd CDC zalecały 6 stóp (prawie 2 metry) odległości od siebie, co wymusiło na szkołach usunięcie części ławek, rozłożenia harmonogramu i podjęcia innych kroków w celu utrzymania dystansu między dziećmi.

REKLAMA

Trzy stopy dają okręgom szkolnym większą elastyczność i możliwość przyjęcia pod szkolne dachy większej liczby dzieci.

W ostatnich miesiącach szkoły w niektórych stanach lekceważyły wytyczne CDC, stosując 3 stopy jako standard. Obserwacje w niektórych z tych szkół pomogły podjąć agencji decyzję o złagodzeniu środków ostrożności.

Według Greta Massetti z grupy zadaniowej w CDC, istnieją niezbite dowody na poprawę zdrowia psychicznego i korzyści z nauki stacjonarnej w szkole, nie istnieją natomiast dowody na to, że dystans 6 stóp jest wymagany, żeby utrzymać niski poziom rozprzestrzeniania się koronawirusa w szkole.

Ze względu na niższy poziom transmisji koronawirusa wśród dzieci oraz na podstawie przeprowadzonych obserwacji, CDC zmienia zalecenia dla szkół. Usuwa m.in. zalecenia dotyczące plastikowych osłon lub innych barier między biurkami. Zaleca co najmniej 3 stopy przestrzeni między biurkami w szkołach podstawowych, nawet w miastach, gdzie transmisja wirusa jest na wysokim poziomie, pod warunkiem, że uczniowie i nauczyciele będą nosić maski i podejmą inne środki ostrożności. Ostępy mogą wynosić również 3 stopy w szkołach średnich i liceach, o ile nie ma wysokiego poziomu transmisji choroby w społeczności. Jeśli jest, odstęp musi wynosić co najmniej 6 stóp.

CDC podtrzymuje zalecenie utrzymywania 6 stóp odległości na obszarach wspólnych, takich jak korytarze szkolne oraz wtedy, gdy niemożliwe jest noszenie masek, np. podczas lunchu, a także w sytuacji obecności dużej liczby rozmawiających, dopingujących lub śpiewających osób. Zalecenie obejmuje próby chóru oraz zgromadzenia i imprezy sportowe.

CDC zaleca również, żeby w odległości 6 stóp od siebie i uczniów pozostawali nauczyciele i inni dorośli.

Dyrektor CDC dr Rochelle Walensky powiedziała, że poprawione zalecenia są „opartą na dowodach mapą drogową, która ma pomóc szkołom w bezpiecznym ponownym otwarciu i pozostaniu otwartymi, w celu prowadzenia zajęć osobiście.”

Wcześniejsze wytyczne CDC były problematyczne dla wielu szkół, które tradycyjnie miały 25, 30 lub więcej dzieci w klasie w zbliżonych do siebie ławkach. Niektóre szkoły przyjęły skomplikowane, hybrydowe planowanie, żeby dostosować się do wytycznych CDC. 

Katarzyna Korza
k.korza@zwiazkowy.com

REKLAMA

2129469889 views

REKLAMA

REKLAMA

2129469904 views

REKLAMA

REKLAMA

2131266224 views

REKLAMA

2129469914 views

REKLAMA

2129469917 views

REKLAMA

2129469921 views