0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaByły wiceprezydent Mike Pence przeszedł operację serca

Były wiceprezydent Mike Pence przeszedł operację serca

-

Były wiceprezydent Mike Pence przeszedł w środę operację serca, w ramach której wszczepiono mu rozrusznik – przekazał rzecznik b. wiceprezydenta w czwartek. Jego stan jest oceniany jako dobry, lekarze spodziewają się, że “Pence szybko wróci do zdrowia”

Mike Pence, który powiadomił opinię publiczną o chorobie serca przed udaniem się do szpitala, “przeszedł operację w klinice Inova Fairfax po wystąpieniu objawów związanych z wolnym tętnem w ciągu ostatnich dwóch tygodni” – jak poinformował jego rzecznik.

REKLAMA

Jego probelmy zdrowotne i operacja były zaskoczeniem. Jeszcze dziesięć dni temu były wiceprezydent ogłosił powstanie nowej konserwatywnej grupy politycznej – przypominają media. Ugrupowanie to ma promować konserwatywne wartości i sprzeciwiać agendzie prezydenta Joe Bidena. Wśród członków są osoby z dawnej administracji Donalda Trumpa.

W ocenie mediów w USA utworzenie przez Pence’a nowej grupy stanowi dowód na to, że polityk z Indiany chce pozostać kluczowym graczem po prawej stronie amerykańskiej sceny politycznej. Spekuluje się też o jego prezydenckich ambicjach.

Według doniesień “Washington Examiner” Advancing American Freedom zyskało poparcie Trumpa, a relacje między byłym gospodarzem Białego Domu a jego zastępcą poprawiły się po konflikcie dotyczącym szturmu na Kapitol z 6 stycznia.

Trump uważał w styczniu, że Pence miał możliwość podważenia w Kongresie wyników listopadowych wyborów prezydenckich i krytykował go, że tego nie uczynił.

Z kolei Pence w ostrych słowach krytykował intruzów, którzy siłą wtargnęli na Kapitol, oceniając, że ich zachowanie “pozbawiło Amerykanów merytorycznej dyskusji w Kongresie na temat uczciwości wyborów w Stanach Zjednoczonych”. Były wiceprezydent utrzymuje zarazem, że w ubiegłorocznych wyborach doszło do “poważnych nieprawidłowości w głosowaniu”. (PAP)

REKLAMA

2126812830 views

REKLAMA

REKLAMA

2126812847 views

REKLAMA

REKLAMA

2128609167 views

REKLAMA

2126812857 views

REKLAMA

2126812861 views

REKLAMA

2126812865 views