REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Były szef CIA przyznał się do zaniedbań ws. poufnych informacji

Były szef CIA przyznał się do zaniedbań ws. poufnych informacji

-

Były dyrektor CIA, emerytowany generał David Petraeus, który zmuszony był podać się do dymisji w 2012 roku po ujawnieniu jego romansu, przyznał się do stawianego mu zarzutu zaniedbań dotyczących informacji poufnych – podał we wtorek resort sprawiedliwości USA.

Związek Petraeusa z autorką jego biografii Paulą Broadwell doprowadził nie tylko do dymisji emerytowanego generała i dowódcy wojsk amerykańskich w Afganistanie i Iraku, ale też do oskarżeń o publiczne ujawnienie tajemnic państwowych.

REKLAMA

Ministerstwo sprawiedliwości USA poinformowało, że prawnicy Petraeusa złożyli we wtorek w sądzie okręgowym w Charlotte (stan Karolina Północna) dokument zawierający jego przyznanie się do winy polegającej na “usunięciu i przetrzymywaniu tajnych informacji”.

Oskarżyciele federalni prowadzili dochodzenie, by ustalić, czy Petraeus udostępniał poufne materiały Pauli Broadwell; policja informowała wcześniej, że takie informacje znaleziono w komputerze byłej kochanki Petraeusa oraz w jej mieszkaniu.

AP przypomina, że skandal związany z romansem byłego szefa CIA złamał karierę człowieka, którego uważano za potencjalnego kandydata na prezydenta USA. (PAP)

Na zdjęciu: David Petraeus fot.Michael Reynolds/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks