REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaByły prezydent Peru aresztowany za pijaństwo

Były prezydent Peru aresztowany za pijaństwo

-

Mieszkający w USA były prezydent Peru Alejandro Toledo został aresztowany pod zarzutem publicznego pijaństwa, spędził ostatnią noc w areszcie, po czym w poniedziałek rano został wypuszczony na wolność.

72-letni były prezydent Peru trafił za kratki w niedzielę wieczorem po tym, jak policja została wezwana do restauracji Menlo Park na południu San Francisco. Funkcjonariusze zastali tam pijanego Toledo, który odmawiał opuszczenia lokalu.

REKLAMA

Po wyjściu z aresztu następnego dnia rano Toledo konsekwentnie zaprzeczał, jakoby dzień wcześniej pił alkohol. “Jestem w domu i piszę książkę” – powiedział przez telefon jednemu z dziennikarzy, który chciał dowiedzieć się o szczegóły zatrzymania go przez policję.

Toledo mieszka na stałe w USA, bowiem w swoim kraju jest ścigany przez wymiar sprawiedliwości pod zarzutem udziału w największej przed laty aferze w Ameryce Łacińskiej. Chodzi o firmę Odebrecht, która przyznała się do przekazywania łapówek politykom w kilkunastu krajach regionu. Koncern publicznie wymienił nazwiska osób, z którymi współpracował w Peru.

Z powodu skandalu korupcyjnego w 2000 roku uciekł z Peru były szef państwa Alberto Fujimori. Obecnie odbywa on karę 25 lat więzienia za korupcję i zbrodnie na lewackich partyzantach i opozycji. Za kratkami jest także inny były prezydent Peru Ollanta Humala, który trafił do aresztu w lipcu br. w oczekiwaniu na proces w związku z zarzutami o przyjęcie nielegalnych funduszy od Odebrechtu.

Według prokuratury również były prezydent Toledo przyjął od koncernu łapówkę w wysokości 20 mln USD w zamian za pomoc w uzyskaniu kontraktów na roboty publiczne. (PAP)

Na zdjęciu: Alejandro Toledo
fot.Ernesto Arias/EPA/REX/Shutterstock

REKLAMA

2119017681 views

REKLAMA

2119017779 views

REKLAMA

REKLAMA

2120814134 views

REKLAMA

2119017852 views

REKLAMA

2119017912 views

Zwierzęta warte miliony

Nigeryjski przekręt

Na tropie USS Grayback

Czarodziejskie pióro

REKLAMA

2119017963 views