REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaByły negocjator USA: Ukraina musi jeszcze wytrzymać, zamrozić konflikt, a potem uderzyć...

Były negocjator USA: Ukraina musi jeszcze wytrzymać, zamrozić konflikt, a potem uderzyć dzięki broni z USA

-

Ukraina musi wytrzymać stawiając opór jeszcze przez kilka miesięcy, zamrozić konflikt, a potem zacząć kontrofensywę dzięki broni przysyłanej z USA – taki plan zdaniem byłego specjalnego przedstawiciela USA na Ukrainie Kurta Volkera mają władze w Kijowie. Według Volkera strategia USA i Ukrainy oparta jest na skuteczności dostaw broni.

W wywiadzie dla włoskiego dziennika „La Stampa” w piątek amerykański dyplomata stwierdził, że sankcje zaczynają oddziaływać na Rosję, a z biegiem czasu jeszcze bardziej pogorszą jej sytuację.

REKLAMA

„Moskwa już ma trudności ze spłacaniem swoich długów, a blokada importu niektórych materiałów i produktów uniemożliwia produkcję pocisków precyzyjnych i innych niezbędnych narzędzi dla wojska” – ocenił Volker.

Odnosząc się do podstawy strategii USA i Kijowa, jaką są dostawy broni, tłumaczył, że to „skomplikowana” kwestia. „Trzeba przyspieszyć nie tylko wysyłanie, ale także produkcję różnego uzbrojenia” – uważa były amerykański negocjator do spraw Ukrainy.

Prezydent Wołodymyr Zełenski „walczy, by przegonić Rosję z terytorium Ukrainy i zachować suwerenność swojego kraju” – przypomniał.

„W tej sprawie nie ma żadnych wątpliwości ani żadnej kapitulacji. A naród jest z nim” – dodał Volker.

Jego zdaniem nie ma teraz szans na negocjacje USA z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, Amerykanie nie chcą ich w obecnych warunkach.

Europejczycy – zauważył – są zaś „bardzo zainteresowani utrzymywaniem otwartego dialogu z Putinem w nadziei, że przekonają go do zakończenia konfliktu”.

Ale, jak ostrzegł, istnieje ryzyko, że jeśli dojdzie do zawarcia umowy, nie będzie można jej zagwarantować. (PAP)

REKLAMA

2105272213 views

REKLAMA

2105272446 views

REKLAMA

2107068838 views

REKLAMA

2105272589 views

REKLAMA

2105272689 views

REKLAMA

2105272798 views