REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBurmistrz Nowego Jorku: koronawirus żyje i ma się dobrze

Burmistrz Nowego Jorku: koronawirus żyje i ma się dobrze

-

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio, nawiązując do bolesnych statystyk dotyczących SARS-CoV-2, powiedział w czwartek, że w mieście wirus „żyje i ma się dobrze”. Dzień wcześniej odnotowano ponad 2500 nowych przypadków zakażeń i 320 zgonów.

“Śmiertelny wirus nie został jeszcze pokonany. (…) Wciąż jesteśmy bardzo zaangażowani w tę walkę” – zapewniał de Blasio.

REKLAMA

Pocieszającą wiadomością było to, że liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii w systemie miejskich szpitali spadła z 821 w poniedziałek do 796 we wtorek, podobnie jak ogólna liczba hospitalizacji, odpowiednio z 252 do 227.

Podczas konferencji prasowej burmistrz porównywał ostatnie dostępne dane z tymi z 31 marca, kiedy do szpitali przyjęto 850 pacjentów.

De Blasio wskazał również na wysiłki zmierzające do przeprowadzania większej ilości testów na obecność koronawirusa, ponieważ to testy oraz badanie kontaktów zakażonych będą kluczowe dla łagodzenia ograniczeń i wznawiania życia gospodarczego.

“Im więcej testów przeprowadzimy, tym lepiej zorientujemy się, jaka jest prawda” – podkreślił.

Uniwersytet Johnsa Hopkinsa podał, że do czwartku testy dały pozytywne wyniki u 147 tys. mieszkańców Nowego Jorku.

Według miejskiego komisarza ds. zdrowia dr Oxiris Barbot, w mieście zakażonych jest o wiele więcej ludzi niż mówią oficjalne statystyki. Wiązała ona to z niemożnością poddania testom wszystkich oraz ograniczenia ich do tych chorych, którzy już znaleźli się w szpitalach.

“Biorąc to pod uwagę, nie zaskoczyłoby mnie, gdybyśmy w tym momencie prawdopodobnie mieli blisko milion nowojorczyków, którzy zostali wystawieni na działanie Covid-19” – oszacowała Barbot.

W odniesieniu do pojawiających się zapowiedzi o planach otwierania firm i odchodzenie od restrykcji w innych stanach de Blasio wyraził sceptycyzm.

“Obawiam się, że ludźmi bardziej rządzi polityka lub wizerunek, albo bardziej troszczą się o gospodarkę niż o zdrowie i dobro mieszkańców” – zauważył.

W opinii burmistrza przedwczesne zniesienie ograniczeń może “doprowadzić do pożaru”, w którym wirus odrodzi się, a służba zdrowia nie będzie w stanie go powstrzymać, zanim rozprzestrzeni się po całym mieście.

Poinformował, że szkoły w Nowym Jorku będą musiały pozostać zamknięte do końca roku szkolnego, a miasto otworzy się ponownie tylko wtedy, gdy służby medyczne uznają, że jest to bezpieczne.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Wg ostatnich informacji w “nursing homes” w stanie New York zmarło ok. 3500 osób na skutek błędnej i głupiej decyzji władz stanowych. Dot. ona obowiązkowego przyjęcia pacjentów z Covid-19 opuszczających szpital bez kwarantanny i możliwości upewnienia się, że są oni całkowicie wyleczeni. Dzisiaj gubernator Cuomo głupio tłumaczył się, że te domy są zarządzane przez prywatną firmę, ale to bezmyślną decyzje podjęły władze stanowe. Można sobie wyobrazić reakcję antyamerykańskich mediów i elit “demokratycznych”, gdyby taką decyzję podjęła administracja Trumpa. Kolejna komisja i impeachment gwarantowane.

REKLAMA

2118896865 views

REKLAMA

2118896964 views

REKLAMA

REKLAMA

2120693320 views

REKLAMA

2118897039 views

REKLAMA

2118897101 views

REKLAMA

2118897157 views