REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBurmistrz Ferguson odwołany ze stanowiska

Burmistrz Ferguson odwołany ze stanowiska

-

Burmistrz Ferguson, w stanie Missouri, został we wtorek odwołany przez Radę Miejską po opublikowaniu przez federalny resort sprawiedliwości raportu ostro krytykującego funkcjonowanie policji w tym mieście, które było widownią gwałtownych protestów czarnej ludości.

Odwołanie burmistrza Johna Shawa ogłoszono na posiedzeniu Rady Miejskiej Ferguson, należącego do aglomeracji St.Louis.

REKLAMA

Władze Ferguson znajdują się w opałach od czasu śmiertelnego postrzelenia przez białego policjanta latem ub. r. czarnoskórego nastolatka Michaela Browna.

Ulice miasta były przez wiele tygodni widownią gwałtownych protestów Afroamerykanów, którzy stanowią większość jego mieszkańców. Odebrali oni ten tragiczny incydent jako kolejne potwierdzenie kierowania się przez miejscową policję uprzedzeniami rasowymi. Protesty rozszerzyły się wówczas na inne miasta USA.

Raport resortu sprawiedliwości zaleca gruntowną reorganizację policji w Ferguson a także zreformowanie lokalnych sądów, którym również zarzuca uprzedzenia rasowe. Raport spowodował już rezygnację dwóch oficerów policji i urzędnika magistratu. (PAP)

fot.Robert Rodriguez/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2116483681 views

REKLAMA

REKLAMA

2116483883 views

REKLAMA

REKLAMA

2118280258 views

REKLAMA

2116483999 views

REKLAMA

2116484088 views

REKLAMA

2116484181 views