REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Broń dla Zimmermana

Broń dla Zimmermana

-

George Zimmerman, były ochotnik-ochroniarz z Sanford na Florydzie nie musi się martwić, że po uniewinniającym wyroku odebrano mu broń, którą zabił nieuzbrojonego nastolatka Trayvona Martina. Buckeye Firearms Foundation z Columbus w Ohio przesłała mu czek na ponad 12 tys. dolarów. Pieniądze te ma przeznaczyć na kupno broni własnego wyboru, amunicji lub ochronnej odzieży.

George Zimmerman podczas rozprawy fot. Gary W. Green/PAP/EPA
George Zimmerman podczas rozprawy fot. Gary W. Green/PAP/EPA

REKLAMA

Departament Sprawiedliwości przejął wszystkie dowody z procesu Zimmermana, łącznie z bronią, z której zginął Martin. Departament sprawdza, czy ochotnik-ochroniarz nie naruszył praw obywatelskich chłopca. Grupa z Ohio wierzy, że zatrzymując broń pogwałcono II poprawkę do konstytucji.

29-letni Zimmerman został uniewinniony od zarzutu zamordowania Martina. Werdykt wywołał protesty w całym kraju. Podobno z  różnych stron nadchodzą do niego pogróżki. Zdaniem Buckeye Firearms Foundation, w tej chwili Zimmerman musi mieć broń do ochrony własnej.

Przed procesem na jego konto z całego kraju wpłynęło 315 tys. dolarów. Pieniądze te zostały przeznaczone na obronę. Jeśli Departmanet Sprawiedliwości wytoczy przeciw niemu proces o naruszenie praw Martina, to ponownie musi być przygotowany na duże wydatki. Dlatego kwota, jaka nadeszła z Ohio najprawdopodobniej nie będzie użyta na kupno broni, lecz zostanie złożona na koncie. Zresztą Zimmermanowi już proponowano bezpłatnie broń. Podobno odrzucił te oferty.

(eg)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA