REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaBrennan: Nie do ustalenia, na ile użyteczne brutalne praktyki CIA

Brennan: Nie do ustalenia, na ile użyteczne brutalne praktyki CIA

-

Dyrektor CIA John Brennan zapewnił w czwartek, że podczas prowadzonych przez CIA przesłuchań podejrzanych o terroryzm udało się zdobyć ważne informacje wywiadowcze, ale nie da się ustalić, czy można je było zdobyć bez użycia brutalnych technik przesłuchań.

Brennan przyznał też podczas konferencji prasowej, że niektórzy agenci CIA “przekroczyli uprawnienia” i posunęli się do “odrażających” i “nie do zaakceptowania” technik. Ale podkreślił, że “ogromna większość” wykonywała należycie swoją pracę dla bezpieczeństwa kraju.

REKLAMA

Pytany, czy tzw. wzmocnione techniki przesłuchań, jakie stosowała CIA, w tym podtapianie, pozbawianie snu, dostarczyły kluczowych informacji wywiadowczych, by zapobiec atakom terrorystycznym, Brennan powiedział, że nie da się tego ustalić. “Uważam, że zdobyliśmy użyteczne informacje od osób, które w pewnym momencie były przedmiotem wzmocnionych technik przesłuchań. Czy można je było uzyskać bez tych wzmocnionych technik? To jest nie do ustalenia” – oświadczył Brennan.

Zapewnił też, że informacje zdobyte podczas przesłuchań od więźniów CIA zostały wykorzystane także w operacji schwytania lidera Al-Kaidy – Bin Ladena. (PAP)

Na zdjęciu:  John Brennan  fot.Michael Reynolds/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2117621371 views

REKLAMA

2117621528 views

REKLAMA

REKLAMA

2119417891 views

REKLAMA

2117621620 views

REKLAMA

2117621695 views

REKLAMA

2117621771 views